„Začala sa už 3. svetová?“ pýta sa Anna Belousovová na sociálnej sieti.

„Prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal dekrét o dočasnom bezvízovom režime pre zahraničných dobrovoľníkov, ktorí sa chcú pripojiť k obrane Ukrajiny pred ruskou inváziou.

Tento krok prakticky znamená, že do vojnového konfliktu sa môže na strane Ukrajiny zapojiť každá krajina západu, no nie oficiálne.

Vojaci síce nebudú bojovať pod znakmi svojich krajín, budú súkromné osoby, ale výsledok bude ten istý. K tomu si treba ešte pridať vyjadrenie japonského premiéra, ktorý navrhuje umiestniť na územie Ukrajiny atómové zbrane. To sa už všetci načisto zbláznili?!

Zapálený sklad horľaviny idú hasiť benzínom?!

Ak si to doteraz ešte niektorí nestihli uvedomiť, čakajú nad veľmi zlé a ťažké časy. Tým „nás“ myslím hlavne Európu a teda aj Slovensko. Neviem však, či naša politická reprezentácia je vôbec schopná si uvedomiť vážnosť situácie. Asi nie, keď sa ústami prezidentky a premiéra vyjadrili za okamžité prijatie Ukrajiny do EÚ.

Európska únia a Slovensko nevynímajúc bude aj bez Ukrajiny onedlho zápasiť s takými problémami, ktorých rozsah si dnes ani nevieme uvedomiť. Vie vôbec niekto z našich nekompletných politikov, aká bola situácia na Ukrajine do ruskej agresie?

Vedia, že z tohto štátu odišlo – utieklo pred biedou 12 miliónov ľudí ? Že na Ukrajine nič normálne nefungovalo? Zničená ekonomika, o ktorej by jej reformátor – poradca Ivan Mikloš mohol dlho hovoriť.

Nefunguje zdravotníctvo a sociálny systém. Korupcia obludných rozmerov. Politický systém, ktorý nemá nič spoločné s demokraciou. Oslava nacistov na úrovni oficiálnych predstaviteľov. To je ukrajinská realita a nie tie pekné a patetické reči našich mediálnych bojovníkov sediacich ďaleko od skutočných bojov, kde umierajú ľudia.

Všetky tieto problémy Ukrajiny chceme preniesť na plecia našich občanov?! Vedia vôbec, čo to znamená?! Zrejme nie. Mám taký dojem, že „naša“ vláda a prezidentka si vôbec neuvedomujú, že to, čo má byť v tejto situácii hlavné, sú záujmy Slovenska а bezpečnosť našich občanov. Určite je našou nespochybniteľnou povinnosťou pomôcť tým, ktorí utekajú pred vojnou.

No pritom netreba zabúdať na možné riziká a dôsledky. Otvorili sme východnú hranicu a vôbec nikto nekontroluje, kto všetko k nám okrem ľudí v krajnej núdzi prichádza.

Zdá sa, že tento nekrytý nestrážený vstup do Európy začínajú využívať masy utečencov z Afriky a Blízkeho východu. Ešte horšia situácia môže nastať, neskôr, ak k nám začnú prúdiť bojovníci utekajúci pred vojnou. Len tak mimochodom, na príkaz prezidenta Ukrajiny boli zbrane rozdané civilom a prepusteným väzňom! Zaoberá sa vôbec niekto týmto rizikom? Zúfalí ľudia robia zúfalé veci, hlavne keď sú na úteku a ozbrojení….“ upozorňuje.

„Na všetko toto politickí predstavitelia SR nevedia a nie sú schopní reagovať. Z ich fráz a prázdnych rečí má chytá beznádej.

Svet sa mení a jedinou povinnosťou politikov v tejto situácii by malo byť tíšiť vášne a snažiť sa, aby sa ľudstvo nevydalo cestou, z ktorej niet návratu.V atómovom stave totiž nie je nikto víťaz ani porazený, nie je majetok, nie sú ambície, nie je NIČ!“ uzatvára Anna Belousovová.

Zdroj

By Archa21