Vyslovene povedala: ,,Predsunutú prítomnosť spojeneckých síl na našom území nám nediktuje Washington či centrála NATO – je v našom záujme, pretože tým posilníme našu obranyschopnosť a pomôžeme našim ozbrojeným silám zaplniť medzery v spôsobilostiach.” Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla v príhovore na 20. ročníku Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenska.

Je to šialené, ak prezidentka Slovenskej republiky, Najvyššia veliteľka Ozbrojených síl, vo svojom prejave pred zahraničnými diplomatmi prizná nespôsobilosť slovenských vojakov, myslí si predseda SNS Andrej Danko.

„Vlastne verejne povedala, že naši vojaci sú neschopní a potvrdila definitívne prítomnosť cudzích ozbrojených síl. Čaputová svojím postojom len ukazuje, že slúži cudzím záujmom a spláca svojimi službami a vyhláseniami záväzky svojim sponzorom. Žiaden prezident v histórii si nedovolil tak verejne ponížiť Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Vyzývame ju, aby sa vojakom bezodkladne ospravedlnila. Veríme, že o dva roky skončí ako prezidentka Slovenskej republiky vo svojej funkcii. Nesmieme však nikdy zabudnúť, ako táto žena poškodila záujmy Slovenskej republiky a reputáciu prezidentského úradu, píše Andrej Danko na sociálnej sieti.

Zdroj

By Archa21