Ten komentár Krivošíka v POSTOJ-i je obsahom strašne pravdivo-špinavý, a čo horšie svojím účelom je natoľko farizejský, že aj Pilát svojím zápisom do histórie môže pri ňom blednúť. Pravdivý tým, že nos medzi očami už nejde ani najväčším rusofóbom nepriznať. LEBO nejde už nevidieť aj slepému postupné gigantické sťahovanie šnúrok vinúcich sa okolo Ruska. Ako najkľúčovejšiu z kľúčových príčin dnešného marazmu, chvíľ, stojacich na pokraji ozajstného vojnového konfliktu. 

A až nebotyčne špinavý tým, ako sa ten „elévik“ servilne chce zapáčiť spôsobom nehodným bezúhonného, charakterného človeka – aký patrí, aký by mal patriť do tohto média. Byť nad vecou, vnímať politické reálie správania sa hegemónov v zemepisnom a vyvíjajúcom sa geopolitickom prostredí generovanom po výsledku 2. svetovej vojny bez (osobného) drukovania tej alebo onej strane.

Ešte špinavší tým, že sa snaží nájsť (oporný) pevný bod na zdôvodnenie nemravného počínania americkej strany – rozširovaním „sféry vplyvu“ nad rámec vojensko-politických záväzkov USA, ktoré nejde nepriznať. Spôsobom – najprv prst, potom dlaň, neskôr celá ruka. S koncovkou, ktorá už prekročila únosný rámec (rozšírením o Ukrajinu), tým, že už zasahuje „životodarné funkcie organizmu“, Ruska, na ktorý sa siaha (ak si ešte ten človiečik nestačil naštudovať zemepisné reálie, tak mu pripomínam len ilustratívne vzdialenosť „palebného postavenia“ USA v jeho ostatnom „chobotnicovom“ počine – od Petrohradu 200 km). LEBO ten obraz, tá „vojenská“ mapa Európy už priam evokuje už historický exkurz obkročmej expanzie Turkov po ich vtrhnutí  do Uhorska.          

A úplne najšpinavší tým, že sa snaží vo svoje „analýze“ nájsť „dierku“ – na zdôvodnenie VIEROLOMNÉHO porušenia viacstranných ZÁVAZKOV anglosasov – nerozširovať  vojenskú alianciu NATO na východ. Záväzkov na najvyššej politickej úrovni. Pripomínajúc, zdôrazňujúc – v čase „lapania vtáčika“, Ruska na lep, keď išlo o najvyššie záujmy západných mocností (najmä likvidácie NDR, a jej začlenenia do „NSR“..)

POZRITE sa dnes na tú mapu. POZRITE sa na tú chobotnicu, na tie chápadlá, ktoré sa od roku 1997 rozrástli a ovinuli „potenciálnu“ obeť.

TOTO je „embryo“, z ktorého sa vykľulo to, čoho sme dnes svedkami. A preukazné snahy „politických pinčlov“ zo strednej a východnej Európy na a po prelome nového tisícročia mali na to rozširovanie asi taký vplyv – ako má dnes „prezidentská doložka“ vplyv na právne účinky práve ratifikovanej vojenskej zmluvy. Pravdaže obrannej…   

Ten komentátor v POSTOJ-i (Krivošík) pripomína nanajvýš hrdzu, ktorá „leze,  leze po (stálom) železe, zbadá dierku – do nej vleze…

HRDZU – nechutnú už vzhľadom a čo horšie zákernú svojím devastujúcim účinkom. LEBO – tu už nejde o LEBO Fico, tu už ide o naše krky. Slovenské. LEBO – tie pôjdu prvé „na miesto určenia“.

PRETO – sa spamätajte „žurnalisti“, a neopíjajte ľudí aj tam, kde to už bučí. ASPOŇ raz si zachovajte TVÁR, svoj CHARAKTER, a pomenujte veci pravým menom.

LEBO v tejto veci už nejde o „NÁZOR“, s ktorým sa dá manipulovať, ohýbať a uhýbať.  – TU už ide o FAKTY. Fakty, ktoré viedli k príčinám dnešného stavu, pokraju priepasti. BODU – kde už nejde viac rozšíriť sféry vojenského vplyvu – ani ustúpiť (Rusom).

TOTO je FAKT, ktorý takým krivošíkovcom, hanusovcom, majchrákovcom – už nejde preonačiť.

LEBO z bieleho urobiť čierne je už za čiarou vlastného svedomia. A to by navyše malo patriť „veriacim ľuďom. Nuž, ak je tak,

 už len zvolať „bože ochraňuj nás od toho ZLA“.

KAM až ste schopní VY FARIZEJI – zájsť vo (verejnej)  obrane svojich (súkromných) záujmov.. ?

L. Kopál