Nevedno, či je to dôsledok dvojtýždňového chladu v byte spojený s ignoráciou ruského plynu alebo ide o pretrvávajúci stav. Podpredsedníčka vlády a ministerka informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) opäť raz „perlila“. Dokonca video so šťavnatými bonmotmi sama pridala na sociálnu sieť. Platformy šíriace ruský naratív dosahujú podľa nej miliardové zisky.

„Vojna a agresia Ruska sa neodohráva len na fyzickom území,“ upozorňuje v rozhovore pre TA3. „Rusko chce dobyť územie Ukrajiny, ale zároveň chce dobyť aj mysle, postoje, srdcia ľudí!“ hovorí.

„Chce rozkladať hodnoty, na ktorých je založená naša spoločnosť,“ vyzýva Rusko, ktoré podľa jej slov znásobilo svoju propagandu. „Je tu veľmi veľa užitočných idiotov, ktorí sú hlasnou trúbou ruskej propagandy,“ konštatuje Veronika Remišová vo videu.

Apeluje na sociálne siete, aby sami dôsledne robili overovanie obsahu

Platformy a sociálne siete musia niesť väčšiu zodpovednosť za šírenie dezinformácií. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR preto pripravuje legislatívu, ktorá by mala ich činnosť pri šírení škodlivého obsahu regulovať.

Napríklad sociálna sieť Facebook má podľa jej slov pre Slovensko iba jediného človeka, ktorý kontroluje a overuje pravdivosť informácií na sociálnej sieti, a aj ten fyzicky pracuje v Prahe.

„Sociálne siete nemôžu zarábať miliardy eur na nepravdivom, rozdeľujúcom a nenávistnom obsahu a neniesť za to absolútne žiadnu zodpovednosť. Žiaľ, jednotlivé členské krajiny, ale aj EÚ ako celok výrazne zaostáva za napredujúcimi technológiami,“ spresnila.

Zdroj: FB Veronika Remišová, 10.3.2022

By Archa21