Anglicko od budúceho štvrtku ruší väčšinu protipandemických opatrení! Oznámil to dnes britský premiér Boris Johnson. Obyvatelia Anglicka tak už nebudú musieť nosiť rúška v uzavretých miestnostiach, pracovať z domu, ani sa preukazovať potvrdením o očkovaní či prekonaní covidu pred vstupom do verejných priestorov ako napr. do nočných klubov.

Povinné rúška sa rušia i na stredných školách či vo verejnej doprave. Odporúčané bude len ich nosenie v preplnených uzavretých lokalitách.

Firmy budú môcť tzv. covidpasy kontrolovať u svojich zamestnancov i naďalej, ak sa rozhodnú toto opatrenie zachovať. Johnson síce povedal, že doterajšie pravidlá týkajúce sa izolácie po kontakte s nakazenými zostávajú naďalej v platnosti, no po ich vypršaní 24. marca však už nebude ich platnosť predĺžená.

To teda znamená len jedno – Británia sa stane ďalšou krajinou sveta, kde nebudú žiadne rúška, respirátory a covidpasy. Kde môže začať normálny život. Omicron totiž robí z covidu endemické ochorenie, s ktorým sa musíme naučiť normálne žiť.

Martin Bago

Zdroj

By Archa21