Zdroj z izraelskej vlády uviedol, že Naftali Bennett inicioval telefonický rozhovor s pánom Volodymyrom Zelenským, počas ktorého povedal: “Na tvojom mieste by som premýšľal o životoch svojich ľudí a prijal by som túto ponuku.” Odpoveď ukrajinského prezidenta bola krátka: “Vypočul som Vás.”

Ukazuje sa, že všetko je inak. Informácie o telefonáte zverejnila agentúra Reuters. Izraelský premiér Naftali Bennet neodporučil, aby ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prijal ruské požiadavky na ukončenie vojny. Agentúra Reuters vyvracia tvrdenia denníka Jerusalem Post.

Vysokopostavený izraelský predstaviteľ, ktorý požiadal o anonymitu kvôli citlivosti záležitosti, označil správu za “zjavne nepravdivú”. “Premiér Bennett v žiadnom prípade neodporúčal prezidentovi Zelenskému, aby prijal dohodu s Putinom – pretože Izraelu nebola ponúknutá žiadna takáto dohoda, aby sme to mohli urobiť,” uviedol predstaviteľ.

Naftali Bennett sa v posledných dňoch snaží hrať úlohu sprostredkovateľa pri urovnaní sporu medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou. Navštívil Moskvu, kde rokoval s Vladimirom Putinom a opakovane telefonoval so Zelenským. Tieto snahy o sprostredkovanie zatiaľ nepriniesli konkrétne výsledky.

Či už je to pravda alebo nie, slovenskí vládni činitelia zásielkami zbraní predlžujú konflikt na Ukrajine.

Prezidentka Čaputová vyjadrila jasný postoj

Nasledujúce výroky niektorých politikov hovoria za všetko a ani nepotrebujú ďalší komentár, píše Anna Belousovová vo facebookovom statuse.

Čaputová: „Okrem humanitárnej pomoci musí Slovensko Ukrajine pomáhať aj vojenským materiálom. Volanie, aby Ukrajina nedostávala vojenský materiál, by neviedlo k mieru.“

Izraelsky premiér Natftali Bennet mal poradiť prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému, aby sa vzdal a prijal tak ponuku prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina na ukončenie vojny.

„Na tvojom mieste by som premýšľal o životoch svojich ľudí a prijal ponuku“, povedal Zelenskému. Zelenský vyjadril frustráciu nad tým, že židovský štát odmietol poslať na Ukrajinu vojenskú pomoc.

Bennett namiesto toho prisľúbil Ukrajine humanitárnu pomoc. Ukrajinský prezident v každom svojom vyjadrení požaduje zbrane a vojenskú pomoc. Neváhal by do tohto konfliktu zapojiť celý svet.

Všimnite si zvrhlú logiku pani prezidentky Čaputovej. Podľa nej je vyostrovanie konfliktu dodávkami zbraní cestou k mieru!

Každý deň pokračujúcich bojov si pritom vyberá daň v podobe ľudských životov! Jediný, kto prejavil štátnickú múdrosť bol premiér Izraela. Áno, politik by mal vždy myslieť na svojich ľudí.

A hnať ľudí do boja, ktorý sa nedá vyhrať, je zločin! Kapitulácia nie je prehra, ak zachráni ľudské životy.

O čo vlastne ide ukrajinskému prezidentovi a kto sú to tí jeho ľudia, keď na životoch Ukrajincov mu nezáleží? pýta sa Anna Belousovová.

Zdroj

By Archa21