Nedostatok polovodičov, ako aj výpadok dodávok pre konflikt na Ukrajine spôsobili zastavenie výroby bratislavského Volkswagenu. Potvrdila to hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. Začiatkom tohto týždňa, v pondelok a utorok, je prerušená výroba vo všetkých segmentoch. „Výrobný plán sa priebežne prispôsobuje v závislosti od dostupnosti dielov. Dôvodom je pretrvávajúci dlhodobý celosvetový nedostatok polovodičov v dôsledku pandémie koronavírusu v kombinácii s čiastočným výpadkom dodávok niektorých dielov v súvislosti s dianím na Ukrajine,“ objasnila.

Ako dodala, Volkswagen Slovakia situáciu naďalej pozorne sleduje a priebežne vyhodnocuje. „Koncernový nákup je v intenzívnom kontakte s postihnutými dodávateľmi a preveruje alternatívne riešenia,“ uviedla.

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

SITA

By Archa21