Slovenskí hokejisti získali na olympijských hrách v Pekingu bronzové medaily po víťazstve nad Švédskom. V utorok sa vrátia domov z ďalekej Číny a fanúšikov uprednostnili pred stretnutím s politikmi.

Reprezentanti si užijú oslavy s fanúšikmi na Námestí SNP v Bratislave po 15.30 hod. Ešte predtým majú naplánovanú tlačovú konferenciu a jazdu kabriobusom ulicami hlavného mesta.

Slovenskí hokejisti ešte pred príletom do vlasti avizovali, že sa nestretnú s politickými funkcionármi. Bývalý hokejový reprezentant Richard Kapuš víta takéto gesto.

„Tlieskam im za toto gesto, pretože po úspechoch sa politici len ukazujú a fotia. Následné kroky v prospech športu potom nie sú žiadne. Príkladov sme tu už mali veľa. Zuzulová alebo Vlhová robia Slovensku úžasnú reklamu. Politici by sa nemali len s nimi fotiť, ale niečo pre nich spraviť,“ tvrdo skritizoval v podcaste Fair Play Richard Kapuš nezáujem slovenských politikov a tunajší šport.

Kapuš si myslí, že za úpadok športu nesú vinu aj politici. „Viem, že je ťažká doba. Ale šport nám dlhodobo upadá a je to aj zásluha politických špičiek.“

Zdroj

By Archa21