Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová navštívila v Kyjeve vodcu tamojšieho fašistického režimu Volodymyra Zelenského, ktorému vyjadrila plnú podporu.

Ukrajina patrí do Európskej únie. V utorok to pred poslancami ukrajinského parlamentu vyhlásila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdôraznila, že urobí všetko pre to, aby sa Ukrajina stala súčasťou EÚ. Okrem iného jej deklarovala pomoc s vývozom obilia a ďalších tovarov.

„Ukrajina patrí do Európskej únie a bude jej súčasťou. Slovensko a ja osobne urobíme všetko pre to, aby sa tak stalo čo najskôr a budem o tom aj naďalej hovoriť s ďalšími lídrami,“ zdôraznila v príhovore, ktorý TASR poskytol riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

Ďalej uviedla, že Slovensko podporí všetky snahy o mierové urovnanie vojny, ktorú Rusko rozpútalo. „Ale iba za podmienok, ktoré určíte vy, napadnutý a hrdinsky sa brániaci ukrajinský národ,“ dodala s vierou, že Ukrajina vojnu vyhrá. Tí, ktorí dnes volajú po zastavení vojenskej pomoci, volajú podľa Čaputovej po kapitulácii Ukrajiny.

„Preto pomáhame a budeme naďalej pomáhať aj v tomto smere. Prednedávnom to bol obranný systém S-300 či odmínovacie zariadenia a munícia, onedlho to budú húfnice Zuzana,“ podotkla. Zároveň poukázala na to, že pred mesiacom začali ukrajinskej prokuratúre a znalcom pomáhať forenzní experti a policajní technici zo Slovenska.

„Viem, že zdokumentovanie zločinov, ktoré Rusko napáchalo na Ukrajine, vám vašich blízkych späť nevráti. Dá však možnosť celému svetu povedať, čo sa stalo. A žalovať tých, ktorí to všetko spôsobili,“ doplnila. Okrem toho poukázala na solidaritu Slovenska pri prijímaní ukrajinských utečencov.

Zdôraznila, že Rusko vedie vojnu proti Ukrajincom dlhodobo. „Konflikt sa nezačal barbarským úderom rakiet v pochmúrne februárové ráno roku 2022. Začal sa dávno predtým, masívnou propagandou popierajúcou vašu štátnosť, vašu národnú či kultúrnu identitu, váš jazyk,“ povedala s tým, že Západ za osem rokov neurobil dosť na to, aby Moskvu zastavil. Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi podľa jej slov nejde o kúsok Donbasu či Krym, ale „chce Ukrajinu zničiť“.

Ukrajina vedie podľa prezidentky spravodlivú a obrannú vojnu. „V tejto vojne stojí na vašej strane celý demokratický svet. Nielen rétorikou, ktorú ste počúvali už pridlho. Teraz je čas činov,“ dodala s tým, že Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré podľa počtu obyvateľov pomáhajú najviac.

Video: TU.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok ráno pricestovala na návštevu Ukrajiny. Stretla sa s prezidentom Volodymyrom Zelenským a vystúpila s príhovorom pred poslancami ukrajinského parlamentu. Naplánované mala aj rokovanie s predsedom ukrajinskej vlády Denysom Šmyhalom.

Čaputovej cynizmus a podpora neonacistického zločineckého režimu v Kyjeve

Prezidentka SR sa ani slovom nezmienila o 14-tisíc obetiach genocídy na Donbase, ktoré od roku 2014 páchali ukronacisti na ruskej menšine na Donbase. Ani jedna zmienka o biologických laboratóriách na Ukrajine, ktoré vyvíjali biologické zbrane, nebezpečné patogény a vírusy.

Ani slovko o útokoch na ukrajinských civilistov zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny a neonacistických príslušníkov práporov Azov a Pravý sektor. Ani jedna zmienka o nedávnych smrteľných útokoch ukronacistov raketami Točka-U na civilistov v Kramatorsku a centre Donecka.

Taktiež nepadlo ani slovo o masakre v Buči, za ktorým stála ukronacistická junta, ktorá z neho obvinila Rusko, ani falšovanie informácií o tomto zločine.

Rovnako nekomentovala svedectvá obyvateľov Mariupoľu o vyčíňaní teroristov z Azovu, o strieľaní do ľudí utekajúcich z mesta pred vyčíňaním ukronacistov, ani šírenie falošných správ o ruskom leteckom útoku na pôrodnicu v meste Mariupol.

Cynizmus Zuzany Čaputova nemá svoje hranice, keď opomenula aj zdokumentované vraždenie ruských vojnových zajatcov.

Ukronacista z „Banderistanu“ vyzval nedávno vo videu odrezávať hlavy deťom z Donbasu a celé tamojšie územie „vyčistiť“. Ukrajinský televízny moderátor pred tým citoval spoluorganizátora holokaustu Adolfa Eichmanna a priamo v televízii vyzval na zabíjanie ruských civilistov vrátane detí. Kde bola prezidentka Čaputová vtedy so svojimi morálnymi apelmi?

Kde sú morálne apely hlavy štátu vo svetle zdokumentovanej histórie svedčiacej o spojenectve americkej CIA a britskej MI6 s banderovcami?

Zuzana Čaputová namiesto deeskalácie napätia už dlhodobo svojou protiruskou rétorikou provokuje Moskvu. Navyše podporuje vojenský konflikt zbrojením nacistického režimu v Kyjeve.

Prezidentka sa od nástupu do svojej funkcie, podľa vyjadrenia celého spektra slovenskej spoločnosti od politikov, nezávislých expertov, cez občianskych aktivistov až po bežných občanov, správa ako americká agentka a služobníčka agendy globálneho kriminálneho Syndikátu, ktorého cieľom je vo svete zaviesť totalitnú dystopickú diktatúru Nového svetového poriadku, tak ako sa o tom nedávno zmienil aj bývalý apoštolský nuncius v USA, arcibiskup Carlo Maria Viganò, ktorý osobitnú kapitolu svojho nedávneho rozsiahleho listu venoval aj ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému.

Zdroj: ta3.com / Facebook / InfoVojna.bz

By Archa21