Odpovedala tak na divácku otázku, ako by zareagovala, keby si ocitla v situácii ako Volodymyr Zelenskyj.

Hosťom relácie Na telo s Michalom Kovačičom bola v nedeľu 9. marca prezidentka Zuzana Čaputová. Ako býva v relácii dobrým zvykom, po skončení živého vysielania odpovedala na divácke otázky.

“Ak by ste čelili podobnej situácii, ako ukrajinský prezident, ako by ste sa zachovali?” opýtala sa pani prezidentky Denisa. “Ukrajinský prezident zvláda tú situáciu nesmierne obdivuhodne a ja som presvedčená o tom, že ako sama samu poznám, do poslednej minúty Slovensko,” bez váhania odpovedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Ľuboš Blaha zareagoval statusom

Hovorkyňa americkej ambasády Zuzana Čaputová dnes dostala luxusný priestor na Markíze – fajn, aspoň sme sa oboznámili s tým, čo si myslí americká strana konfliktu, napísal. Dozvedeli sme sa, že na Ukrajinu nestačí posielať hygienické vreckovky, aby si tam utreli slzy a treba prispievať aj zbraňami, aby ich zomieralo čím viac. Taká je logika madam Čaputovej. Hovorme jej pracovne – Bloody Susan.

Zjavne ju baví, že zomierajú nevinní Ukrajinci. Veľká humanistka. Dozvedeli sme sa, že na Ukrajine nie je žiaden nacizmus, nestavajú sochy Banderovi, neexistuje batalión Azov, neonacisti nevraždia ľudí – lebo Zelenskyj je Žid.

Dovoľte pripomenúť pani magisterke, že Ukrajina je oligarchický režim a Zelenskyj rozhoduje maximálne o tom, kedy pôjde na záchod. Kompletne ho riadi oligarcha Kolomojský. Asi tak, ako Američania riadia Čaputovú.

Je jedno, či je Zelenskyj Žid alebo Argentínčan, Ukrajinu ovládajú dve kategórie politikov – oligarchovia a banderovci. Tomu najnovšie tlieskajú liberáli?

Dozvedeli sme sa, že je v našom národnom záujme, aby sme nedostávali od Ruska plyn – poprosíme pani prezidentku, že by si aj s Remišovou vypli kúrenie ako dve Marfuše, ale nech dajú Slovákom pokoj a nepáchajú ekonomickú vlastizradu.

Čaputová dnes na Markíze veselo šírila hoaxy. Vraj – „vyše 2000 civilistov je mŕtvych“. Nie, podľa OSN je civilných obetí 351.

Poprosíme vypnúť Čaputovú za šírenie dezinformácií.

Podľa Čaputovej Rusi „idú vyhladiť Ukrajinu“. Aj to je očividný hoax, cieľom sú vojenské objekty, inak by bolo obetí ďaleko viac – ak tu niekto vyhladzoval, tak skôr Američania nevinných Iračanov, keď ich pomrelo vyše milióna.

Potom sme sa od Čaputovej dozvedeli takúto filozofickú bombu – „som zvyknutá nadýchnuť sa“. Gratulujeme. To je vcelku milý koníček. Dýchanie. Ach, toľká múdrosť. Prezidentka je úplná Sokratica.

Osobitne vtipné bolo, že pani, ktorej jediný intelektuálny výkon za život boli dve detinské brožúrky za Sorosove prachy, hovorí o „intelektuálnej indispozícii“ opozície. Trochu pokory, pani magisterka, trochu pokory.

Čaputová išla ako z manuálu NATO. Robia zo Slovenska vojenský terč a posielajú sem vojakov a rakety Patriot a ona povie – šťastie praje pripraveným. Hej, to bude ukrutné šťastie, keď začne tretia svetová vojna.

Podľa aktuálneho prieskumu tu chce amerických vojakov len 29% Slovákov a polovica ľudí tu nechce žiadne vojská NATO. Ja viem, Čaputovú tam skoro hodilo o zem, ale taká je realita. Veľká väčšina voličov Smeru tu nechce vojakov a dokonca nechce ani členstvo v NATO. A potom sa čudujú, že napriek ich bombastickej propagande vojna na Ukrajine nepriniesla žiadne zmeny v preferenciách.

Najradšej by sa z toho rozplakali, ja viem – ale Slováci nie sú nevzdelaní ani platení za šírenie americkej propagandy ako istá blonďavá panička. Slováci sa nenechajú opiť americkým rožkom.

Čo je najdôležitejšie. Čaputová dnes ani necekla o živote Slovákov. Klasika. Púšťala len frázy z amerického manuálu o nenávisti voči Rusku a o zbrojení. Na Slovákov kašle. Dnešok zase raz ukázal, že Slovensko nemá prezidentku. To len USA tu má dobre platenú hovorkyňu, ktorá rozoštváva Slovensko a ženie nás do vojny. Nehanbíte sa, pani Čaputová? pýta sa Ľuboš Blaha.

Slniečkarom sa po dnešnom markizáckom prieskume musel zrútiť svet. Nikdy nezabudnem, ako tam Čaputová v priamom prenose od úľaku skoro zjedla respirátor.

Mysleli si, že kvôli vojne na Ukrajine sa všetci Slováci zmenia zo dňa na deň na milovníkov Ameriky, ktorí budú páliť Dostojevského knihy, hejtovať Nasťu a vítať americké vojská.

A bum, americké vojská tu chce mať len úbohých 29% Slovákov, čo je snáď ešte menej, než je kumulatívny volebný potenciál pravice. Toto je najväčší fail americkej propagandy v dejinách!

Dokonca ani vojakov NATO tu nechce mať polovica Slovenska. A to sa ľudí pýtali práve v tom najemotívnejšom týždni, čo začala vojna – určite čakali, že NATO bude mať podporu aspoň 103%.

No chápete, týždeň tu Slovákov obstreľujú veľkotonážnou propagandou o tom, ako udatne zahynuli ukrajinskí hrdinovia na Haďom ostrove – a vo svojej udatnosti dokonca prežili aj vlastnú smrť!

A nič z toho. Prieskumy preferencií zamrznuté, nič sa nehýbe, odpor voči americkým vojskám ostáva a ľudia im tú ich propagandu proste nežerú.

Naopak, polku Slovenska vytočili tým, ako zaviedli cenzúru, obhajovali znivočenie Slavína a ako šíria kolektívnu nenávisť voči ruskému národu, vrátane paraolympionikov a umelcov. Väčšina Slovákov sa začína škrabať za ušami, že fajn, Ukrajincom treba pomôcť, ale haló, sme tu aj my a naše problémy – nemocnice nemajú na výplaty, zdražovanie je šialené a ekonomika padá.

A Čaputová tu od rána do večera dáva frázy o Ukrajine, ako keby Slováci prestali existovať. Zbohatlícke decká a korporátne krysy s 5-tisícovými platmi ľahko presvedčia – tí štátnu pomoc nepotrebujú. Ale bežných robotníkov, živnostníkov či seniorov už to prestáva baviť – nechcú vojnu s Ruskom, lebo sa boja o svoje rodiny. Oni nechcú vládu, ktorá sa vyhovára na Putina a nerieši ich problémy.

Z nenávisti voči Putinovi sa nikto nenaje. Dva roky tu gniavili krajinu kvôli pandémii a teraz zo dňa na deň vypli Covid a našli si nového strašiaka – Rusko.

A ešte akí sú smiešni. Vyvreskujú z liberálnej tlače, ako treba každého s iným názorom zavrieť. V Denníku N dokonca obhajujú Banderu, kovaného fašistu, ktorého tlupy vraždili Slovákov, Poliakov aj Židov – v státisícoch. Už si len zahajlovať, slniečka!

O mne ex-poradca Čaputovej Leško skonštatoval, vraj ma treba zastaviť „inak ako kritikou“, lebo že sa šírim „ako tlak v tekutine“. Tak čo, budete nás strieľať alebo zatvárať, demokrati? A najlepšie je, akého hrdinu robia zo Zelenského, čo je vlastne taký ukrajinský Matovič. Šašo, čo slúži najväčšiemu zlodejovi na Ukrajine Kolomojskému a kvôli svojej novej šou teraz necháva umierať nevinných Ukrajincov vo vojne, ktorá sa nedá vyhrať.

A bratislavská kaviareň je úplne zmätená, že Zelenskyj používa symbol zovretej päste ako Blaha – doteraz to bol jasný dôkaz, že som extrémista a komunista a odrazu je to strašne „in“, lebo Volodymyr. Od smiechu lapám po dychu. Všetko sa im to rúca. Celá tá ich americká propaganda.

Ľudia nechcú vojnu, nechcú posielať zbrane do Kyjeva, nechcú tu amerických Rambov, nechcú útoky na Rusko. Ľudia chcú, aby vláda riešila problémy Slovákov a nevyhovárala sa na Putina. S každým ďalším dňom bude protiruská hystéria upadať a oni to vedia. Ich koniec je blízko.

Ľuboš Blaha – facebook 6.3.2022

Zdroj: tvnoviny.sk

By Archa21