Viac ako tretina opýtaných by voľbu súčasnej hlavy štátu zvažovala. Prezidentku Zuzanu Čaputovú by v prípade jej opätovnej kandidatúry určite volilo 15 percent ľudí. Voľbu by zvažovalo ďalších 31 percent Slovákov.

Viac ako 46 percent opýtaných by súčasnú hlavu štátu určite nevolilo. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo

Prezidentku by určite nevolila tretina voličov SaS

Čaputová má najväčšiu podporu medzi voličmi Progresívneho Slovenska, z ktorých by jej dala hlas takmer polovica ľudí a 43 percent by to zvažovalo. 

Z voličov koaličného OĽaNO by prezidentku určite volilo 33 percent ľudí a 47 percent by to zvažovalo. 

Viac ako tretinovú podporu má hlava štátu aj medzi voličmi SaS. Hlas by jej odovzdalo aj 14 percent voličov Sme rodina a 25 percent voličov KDH.

S istotou sa prezidentku nechystá voliť 5 percent voličov PS, 13 percent voličov OĽaNO a 25 percent voličov KDH. Odmieta ju tiež viac ako tretina voličov SaS a Sme rodina. 

Z prieskumu vyplýva, že v prípade opätovnej kandidatúry by Zuzana Čaputová nemohla príliš počítať s hlasmi voličov súčasnej opozície. 

Medzi voličmi Hlasu má len 7-percentnú podporu, v prípade Smeru sú to len 2 percentá. 

Prezidentku by určite nevolilo 84 percent voličov strany Smer a 85 percent voličov Republiky.

Matovič vidí stotisíc lepších žien

Výsledky prieskumu v relácii komentoval aj minister financií Igor Matovič. „Nechcem sa jej dotknúť. Určite robí niektoré veci dobre, ale vadí mi jej strojenosť,“ povedal a dodal, že mu prekáža aj falošnosť, ktorú podľa vlastných slov zažil osobne ako premiér. 

Tvrdí, že na Slovensku je hodnotovo stotisíc lepších žien ako prezidentka. 

Zároveň uviedol, že prezidentkino veto prorodinného balíčka vníma ako jej pomstu. „Zobrala si za rukojemníkov dva milióny detí a ich rodičov,“ poznamenal. 

Zdroj: www.postoj.sk

By Archa21