Dokopy 18 783 čitateľov svojimi odpoveďami nastavilo zrkadlo súčasnej vláde, koaličným politikom, ale aj ich opozičným kolegom z parlamentu. Najväčší úspech zožal Robert Fico (57) a jeho Smer–SD, zatiaľ čo Igorovi Matovičovi (48) zostali len oči pre plač, napísali.

Z výsledkov vyplýva, že až 92 percent ľudí, ktorí anketu vyplnili, sa zúčastnilo na parlamentných voľbách vo februári 2020. Čitatelia priznali, že až 26 percent z nich vhodilo do urny volebný lístok Smeru-SD. Druhé skončilo OĽaNO s Igorom Matovičom, ktorého v roku 2020 volilo 19 percent čitateľov denníka, a na treťom mieste so ziskom 9 percent skončila SaS. Uplynulé dva roky a s nimi spojený politický vývoj v našej krajine však poriadne zamiešali karty, čo sa odzrkadlilo aj v ankete.

Ukázalo sa, že 59 percent respondentov je so svojou voľbou spokojných, zatiaľ čo 28 percent svoje rozhodnutie oľutovalo.

Kto by sa teda stal podľa čitateľov denníka Plus JEDEN DEŇ víťazom, ak by sa voľby konali dnes?

Až u 31 percent ľudí zvíťazil Smer-SD, druhé miesto patrí mimoparlamentnému Hlasu-SD s 22 percentami a tretia skončila prekvapivo strana Republika. Tú by volilo 10 percent. Vládne strany OĽaNO a SaS skončili na delenom štvrtom mieste so ziskom 9 percent. 

“Tým obrovským počtom ľudí, ktorí sa zapojili, je to určite veľmi zaujímavé. Naznačuje to už potenciálne trendy,” povedal sociológ Michal Vašečka.

V súvislosti s víťazstvom v ankete oslovili aj Smer-SD. „Strana Smer-SD sa štandardne nikdy nevyjadruje k výsledkom prieskumov,“ uviedol hovorca Ján Mažgút.

www.1pluska.sk

By Archa21