Obrannú dohodu s USA, ktorá prešla tento týždeň v parlamente, podporilo 79 poslancov. Ich mená si Slovensko bude veľmi dobre pamätať.

Ľudia si v skupinách na sociálnych sieťach zdieľajú mená týchto poslancov a zháňajú si presné adresy poslancov a kontaktné údaje. 

Niektoré domy a bytovky, kde bývajú koaliční poslanci, už podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša monitoruje polícia. Potvrdila to aj hovorkyňa policajného prezídia.

„Polícia eviduje toto konanie, situáciu monitoruje a vyhodnocuje. Príslušné krajské riaditeľstvá Policajného zboru prijali adekvátne bezpečnostné opatrenia,“ skonštatovala hovorkyňa polície Andrea Dobiášová.

Poslancom Národnej rady z klubu OĽaNO sa vyhrážali už pred hlasovaním o obrannej dohode, keď dostali obálku s nábojom a výhražným textom.

Miroslav Kollár (nez., Spolu) vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), aby zvolal bezpečnostnú radu.

Na domoch niektorých poslancov, ktorí v stredu hlasovali za obrannú zmluvu s USA, sa objavili plagáty.

Na dome Petra Vonsa (OĽaNO) už bol vylepený oznam: Tu býva vlastizradca.

„Vyzývam premiéra Hegera na zvolanie Bezpečnostnej rady a riešenie tejto situácie skôr, ako príde k nešťastiu. A vyzývam nefašistických lídrov opozície, aby takéto správanie odsúdili a jasne sa postavili na stranu zdravého rozumu,“ vyzýva premiéra poslanec Kollár.

By Archa21