Na webovej stránke www.dracik.sk možno vidieť zaujímavé bannery vyzývajúce zákazníkov, aby mysleli na budúcnosť detí. „Slováci si želajú mier pre všetky národy. Chceme naše územie bez cudzích vojsk a základní,“ uvádzajú na stránke. Mainstreamové médiá sa pýtajú: „Vyradí predajňa s oranžovým maskotom so zeleným chvostom, v ktorej dostať aj plastové napodobeniny zbraní, hračky s vojenskou tématikou?“ Takáto „reklama“ môže značku výrazne poškodiť, konštatujú.

Eduard Chmelár sa vo facebookovom statuse zmýšľa nad tým: Komu prekáža mier?

„Hračkársky obchodný reťazec Dráčik si zavesil na svoju webovú stránku mierový transparent, ktorý pobúril novinárske a liberálne kruhy. Vraj je nechutné zaťahovať deti do politiky,“ konštatuje Eduard Chmelár.

„Zvláštne. Keď ministerstvo zahraničných vecí zneužilo tváre detí na zavádzajúcu militaristickú kampaň, vtedy mlčali, vtedy im to nevadilo. Ale mierové posolstvo im prekáža. Mentálny atlét Eugen Korda sa dokonca spýtal, „koľko im za to Fico zaplatil“ a nebojácne sa vyjadril, že už si v tom obchode nič nekúpi… Jeňo by už snáď mohol z hračiek a takýchto detinských prejavov vyrásť, ale najprv pre všetkých podobných zopakujme základné rozdiely.

1) Ministerstvo zahraničných vecí je štátny orgán, Dráčik je súkromná firma.

2) Ministerstvo zahraničných vecí zneužilo tváre nevinných detí na demagogickú militaristickú kampaň, stanovisko Dráčika je stanoviskom dospelých ľudí, ktorí sa za nič neskrývajú.

3) Ministerstvo zahraničných vecí klamalo a schovávalo sa za deti.

Dráčik vyjadruje len prirodzenú túžbu všetkých po mieri,“ mieni E. Chmelár.

„Komuže to vadí mier? Čo v tej vete prekáža? Čo si majú želať Slováci? Vojnu? Odkedy je mier politická ideológia? Je zvrátené, keď si už aj túžbu po vlasti bez cudzích vojakov, túžbu po mieri a jeden z najušľachtilejších ideálov v dejinách ľudstva treba obhajovať. Týmto smerom treba klásť otázky, kde to vlastne žijeme.

Čo ste sa už všetci zbláznili?! Deti nikdy neohrozuje mier a priateľstvo, ale vojny a zbrane. Kto to nechápe, nedostal správnu výchovu. Všetky obchody by v týchto pohnutých dňoch zrady mali vyvesiť takéto transparenty. Vedeniu Dráčika ďakujem za odvahu a jasný občiansky postoj. Za deti, za ich budúcnosť bez strachu, nenávisti a zabíjania,“ uzavrel politický analytik.

Chmelár Eduard

By Archa21