Dňa 28. marca 2022 Matteo Lepore, primátor mesta Bologna, a Massimo Bugani, člen rady pre digitálnu agendu a občianske využitie údajov, oznámili digitálny inovačný plán mesta na roky 2022-2024.

„Začneme s pilotným projektom pre mesto. V jeho centre bude poctivý občan, teda ten, kto napríklad dobre separuje odpad, neplytvá energiu, využíva MHD, nedostáva pokuty alebo aktívne používa mestskú kartu. Samospráva potom ľuďom pridelí skóre v rámci systému odmien s ekonomickými výhodami pre jednotlivých používateľov.“

Čína ako vzor pre kontrolu obyvateľstva

Sociálne kreditné skóre sa už používa na rôznych miestach po celom svete, no nikde tak intenzívne ako v komunistickom pekle, ktorým je Čína. Dystopický systém sociálnych kreditov funguje podobne ako tradičné bankové kreditné skóre, avšak, ako už názov napovedá, jeho skóre nemá veľa spoločného s finančnými vyhliadkami človeka alebo jeho schopnosťou splácať dlhy.

Sociálne skóre je jedine o tom, ako je človek poslušný voči režimu a ako akceptuje oficiálny naratív prezentovaný vládou. Tam, kde sa tento dystopický nátlakový nástroj používa v autoritárskej diktatúre, ako napríklad v Číne, neexistuje nič také ako individuálne práva alebo sloboda prejavu.

Vlády v celom západnom svete skúmajú používanie tohto nástroja, najmä v dôsledku „pandémie“ Covid-19. Tá dokázala, že vlády môžu v kríze získať takmer neobmedzenú moc a pripraviť pôdu pre ďalšiu fázu „Veľkého resetu“ – plánu Svetového ekonomického fóra v zmysle hesla “Nebudeš nič vlastniť a budeš šťastný.“

Taliansko bude prvou krajinou so systémom sociálnych kreditov

Taliansko bude prvé v EÚ a na Západe, ktoré zavedie vládou sponzorovaný systém sociálnych kreditov.

Urobí tak prostredníctvom zavedenia svojho nového programu založeného na odmenách, ktorého cieľom je zmeniť správanie ľudí ohľadne zmeny klímy pridelením skóre na základe dodržiavania pravidiel.

Pilotný program programu sa začne na jeseň 2022 v Bologni. Podľa miestnych novín Bologna Today budú občania dodržiavajúci pravidlá radikálnej klimatickej agendy a prejavujúci „správne správanie“, ako je napríklad správna recyklácia alebo používanie verejnej dopravy, odmenení kryptomenou a zľavami u miestnych predajcov.

Účastníci dostanú „inteligentnú občiansku peňaženku“, kde budú môcť získať prístup k svojim odmenám. Čím vyššie skóre dosiahnu, tým širší bude ich prístup výhodám.

Spočiatku bude zápis do skóre sociálneho kreditu nepovinný, existujú však oprávnené obavy, že program sa v budúcnosti stane povinným, podobne ako dystopický očkovací pas (covid pas), ktorý sa nedávno stal základom každodenného života v Európskej únii.

Varovania europoslancov

Viacerí europoslanci varovali, že tieto kontrolné opatrenia sa pripravovali už minulý rok. Na tretej tlačovej konferencii, ktorá sa konala 24. novembra 2021 v Európskom parlamente v Štrasburgu, štyria europoslanci vysvetlili, prečo zelený certifikát (covid pas) porušuje základné ľudské práva, ako aj ďalšie súvisiace témy.

Počas tejto tlačovej konferencie rumunský europoslanec Cristian Terhes povedal:

„Je jasné, že práve teraz sme svedkami činofikácie Európy, pretože vidíme, čo sa práve teraz deje v Číne so sociálnym kreditným skóre – kde vláda monitoruje a dohliada na všetkých ľudí od začiatku do konca. Všetko, čo robia, všade, kam kráčajú, proste všetko riadia a všetko sledujú. Toto je príklad tyranie.

Keď o vás vláda vie všetko – kam idete, čo ste robili, keď ste tam boli, kam vstupujete – je to tyranský systém. A videli sme, ako sa tento systém práve teraz pod vedením Ursuly von der Leyenovej pomaly, ale isto zavádza v Európskej únii.

Zelený certifikát (covid pas) bol len prvým krokom. V parlamente sa práve rokuje o niekoľkých ďalších návrhoch, ako je napríklad definícia európskej peňaženky alebo európskej karty sociálneho zabezpečenia.

Všetky tieto veci vytvárajú kontrolný systém, ktorý bude monitorovať, dohliadať a podmieňovať práva všetkých európskych občanov.“

Viedeň je ďalšie európske mesto, čo ide testovať čínsky systém sociálnych kreditov

Na jeseň tohto roku bude v rakúskom hlavnom meste Viedni testovaný takzvaný „Viedenský žetón“.

Každému občanovi Viedne bude ponúknutá aplikácia do smartfónu, ktorá odmení jeho správanie žetónom. Získajú ich tí, ktorí ušetria CO2. Pilotný projekt sa mal začať už v roku 2020, ale začne sa až teraz na jeseň 2022. Nejde o prvý, ale určite doteraz o najväčší zásah globalistov do spôsobu života občanov, napísal Wochenblick. „Dobré správanie“ bude odmenené, ale ako dlho potrvá, kým sa začnú trestať „disidenti“? Rovnako ako v Bavorsku, aj tu bude environmentálna stopa zásterkou pre „kapitalistov uvedomelých voči životnému prostrediu“.

Ako to má fungovať vo Viedni

TKP blog uviedol, že: „Mesto Viedeň plánuje systém digitálnych bonusov, ktorý odmeňuje environmentálne uvedomelé správanie bezplatným prístupom ku kultúrnym podujatiam pomocou aplikácie.“

Aplikácia rozpozná, keď cestujete pešo, na bicykli alebo verejnou dopravou. Úspora CO2 v porovnaní s cestou autom sa potom prevedie na žetóny. Tie bude možné vymeniť za QR kód, ktorý poskytne lacný vstup na verejné podujatia. Počas pilotnej fázy sa žetóny budú nazývať „kultúrne žetóny“. Po otestovaní a sprístupnení aplikácie „online“ pre celú viedenskú populáciu bude aplikácia známa ako „viedenské žetóny“.

Podľa TKP blogu vykonáva Viedenská univerzita v Číne výskum sociálneho kreditného systému. Projekt so zlovestným názvom „Vybudovanie dôveryhodnej spoločnosti“ financuje Európska rada pre výskum (ďalej len „ERC“) počas 5 rokov sumou viac ako 1,8 milióna eur.

Vedúci výskumného projektu Heinz Christoph Steinhardt povedal, že samozrejme ide o systém odmeňovania, ale „tu si vyberiete, či sa zúčastníte, v Číne sa nemôžete rozhodnúť, či sa zúčastníte“.

To, že ide o dobrovoľnosť, je podľa neho zásadný rozdiel medzi čínskymi a európskymi iniciatívami. ERC je dobre začlenená do globalistickej agendy. ERC bola hosťom na samite Svetového ekonomického fóra („WEF“) v roku 2019. Stredoeurópska univerzita Georgea Sorosa („CEU“), ktorá sa v roku 2018 presťahovala z Budapešti do Viedne, sa môže pochváliť úzkou spoluprácou s ERC.

Viedenskí predstavitelia chcú ťažiť z toho, že hlavné mesto spolkovej krajiny je jedným zo štyroch sídiel OSN. Vďaka tomu sú ešte viac odhodlaní implementovať 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja OSN z Agendy 2030.

Globalisti a ich aktivistickí fanatici plánujú rušiť voľby

Michael Ludwig, starosta a guvernér Viedne, plne podporuje premenu Viedne na kompletne prepojené „inteligentné mesto“. S týmto modelom inteligentného mesta radikálni aktivisti dúfajú, že analýzy spotrebiteľského správania môžu dokonca nahradiť demokratické voľby.

Roope Mokka, fínsky futurista a urbanista so zameraním na sociálne transformácie, je známy svojou prednášku, ktorá sa dostala do Charty inteligentných miest z roku 2017 nemeckého ministerstva životného prostredia, ochrany prírody, budov a jadrovej bezpečnosti.

Charta Smart City z roku 2017 je v nemčine, avšak Wochenblink v článku z roku 2021 poznamenal, ako je uvedené na strane 43 charty:

„Podľa Mokka je nielen predstaviteľné, že v budúcnosti bude rozhodovať umelá inteligencia. Verí tiež, že súkromný majetok môže byť skutočne luxusom. Dáta (pozn. redakcie: zo sledovania ľudí) by mohli doplniť alebo nahradiť peniaze ako platidlo.

Tiež verí v post-demokratickú spoločnosť bez volieb.

Hodnotí ju nasledovne: Keďže presne vieme, čo ľudia chcú robiť, budú menej potrebné voľby, väčšinové hlasovania či hlasovania ako také. Údaje o správaní ľudí môžu nahradiť demokraciu ako systém sociálnej spätnej väzby.“

Autor: Rhoda Wilson, Zdroje: dailyexpose.ukwochenblick.at, Spracoval: Badatel.net

Autor: Rhody Wilson, Zdroj: dailyexpose.uk, Spracoval: Badatel.net

By Archa21