Bývalý zástupca veliteľa európskeho velenia USA generál Stephen Twitty povedal, že Ukrajina bude počas ruskej špeciálnej operácie nevyhnutne porazená. Vidí jediné riešenie, ktoré môže zastaviť rozpad zeme.

Americký generál Twitty vyhlásil, že Ukrajina bude musieť kapitulovať. Píše „GLAS.ru“ s odkazom na Military Watch. Generál Stephen Twitty v rozhovore vysvetlil, čo Ukrajina musí urobiť, aby zastavila kolaps štátu.

Twitty si myslí, že Kyjev musí rýchlo prijať podmienky Ruskej federácie a kapitulovať. Generál poznamenal, že ukrajinská strana v tomto konflikte je odsúdená na neúspech.

Rovnaký názor vyjadril aj rakúsky vojenský expert Markus Reisner.

Vojenský expert tiež zdôraznil, že Ukrajinci majú nízku motiváciu a Kyjev nemá dostatok bojovej sily. Ozbrojené sily Ukrajiny sú navyše z hľadiska techniky i letectva horšie ako ruská armáda. Západ podľa generála tieto nedostatky nenapraví.

Video veľkého rozhovoru bolo zverejnené na kanáli súkromnej americkej organizácie v oblasti medzinárodných vzťahov Council on Foreign Relations.

Na začiatku rozhovoru generál objasnil, čo sa podľa neho teraz deje vo vojnovej zóne a ako ruská armáda zmenila taktiku.

„Budem hovoriť trochu o tom, čo tu vidím. Myslím, že vojenská operácia (generál použil iné slovo) na Donbase sa začína obracať v prospech Rusov, a keď sa pozriete na mapu – a hovorím najmä o východnej časti Donbasu – Rusi prešli od snahy dobyť mesto pechotou na zničenie pozícií UAF delostrelectvom. Nech je to Rubižne, Limane, teraz pracujú ako na Severodonecku, tak na Lisičansku, ničia pozície Ukrajincov v týchto mestách. Pomocou delostrelectva a postupujú vpred,“  zhodnotil situáciu na frontoch Twitty.

„Viete, minister obrany Austin povedal, že oslabíme Rusko. V skutočnosti sme nedefinovali, čo znamená oslabenie. A práve teraz, keď sa pozriete na Ukrajinu a na Rusko, sú asi jeden na jedného. Jediný rozdiel je v tom, že Rusko má sakra oveľa väčšiu bojovú silu ako Ukrajinci.

A preto Ukrajinci Rusov nikdy nezničia ani neporazia, a preto musíme skutočne prísť na to, čo tu znamená oslabenie koncového štátu. A tiež poviem, že Ukrajinci nikdy nebudú mať dosť bojovej sily, aby vyhnali Rusov z Ukrajiny. Tak to je, vyzerá to na koniec hry,“  povedal Twitty.

Ruská strana opakovane zdôraznila, že je pripravená konať. Ukrajinské úrady ale z diskusie ustúpili. Námestník ruského ministra zahraničných vecí Andrej Rudenko pochybuje, že skutočne chcú mier.

ZDROJ:1, 2, 3.

By Archa21