Harabina po výsluchu pustili a z prezídia policajného zboru vyšiel so svojím advokátom. „Evidentne ide o politickú akciu kriminálnika Lipšica a kriminálnika Honza za to, že som si bol uctiť pamiatku vojakov a za to, že som povedal, že je banderovský režim na Ukrajine. Ja som odporca nacizmu a banderizmu,“ povedal Harabin.

„Odsudzujem akékoľvek násilie, ale treba skúmať, kto začal násilie, kto začal vraždiť na Donbase. Ja odsudzujem násilie a nacistické symboly,“ vyjadril sa Harabin. Bývalý šéf Najvyššieho súdu povedal, že elitní policajti si chceli len overiť jeho status na sociálnej sieti. Vyšetrovateľovi odovzdal počítač a mobil. „Lebo z toho robím Facebook,“ povedal Harabin s tým, že si za svojím statusom stojí, pretože je to jeho názor a on odsudzuje vraždenie detí na Donbase.

„Za toto nebude ani podmienka, bude oslobodenie. A ešte vy, ako daňoví poplatníci, mi budete platiť odškodnenie,“ vyhlásil Harabin

Celé vyjadrenie obvineného Štefana Harabina po výsluchu na NAKA si pozrite vo videu na: topky.sk

Podľa uznesenia, ktoré majú Topky k dispozícii, Harabina zadržali a obvinili pre status, ktorý zverejnil na začiatku vojny na Ukrajine a neskôr bol zmazaný. Harabin v ňom napísal, že by urobil presne to isté, čo Putin. „Zastavenie nacistov, ktorí od roku 2014 zavraždili 15-tisíc vlastných civilistov, len pre ich ruskú národnosť, bolo zjavnou genocídou.“ Harabin neskôr svoj status zmenil a potom zo sociálnej siete zmizol úplne. Podľa neho ho ale nevymazal on, ale samotná sociálna sieť. 

Zdroj: Topky.sk

By Archa21