Je to zločinec, ohrozil životy Slovákov, konštatoval na Facebooku poslanec Tomáš Taraba. Rusko vopred varovalo, že poskytnutie systémov protivzdušnej obrany Ukrajine by malo nebezpečné následky.

Slovensko poslalo na Ukrajinu systém protivzdušnej obrany S-300

Na budúci týždeň príde náhrada – štvrtá batéria systému Patriot. Dve batérie prišli z Nemecka, jedna z Holandska, štvrtá batéria príde zo Spojených štátov.

Smer chce v reakcii odvolať celú vládu Eduarda Hegera.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) pritom celý mesiac zdôrazňoval, že bez adekvátnej náhrady tieto systémy Slovensko neopustia.

Podľa premiéra „ide o zodpovedné rozhodnutie, ktorým SR, ako krajina, ktorá podporuje mier, slobodu a ochranu ľudských práv, poskytuje pomoc vo forme čisto obranného systému Ukrajine a jej nevinným občanom, pričom veríme, že tento systém pomôže zachrániť čo najviac nevinných Ukrajincov pred ďalšou agresiou Putinovho režimu. Darovanie systému neznamená, že Slovenská republika sa stala súčasťou ozbrojeného konfliktu na Ukrajine. Rovnako ubezpečujem, že obranyschopnosť Slovenskej republiky je naďalej zabezpečená a v najbližších dňoch bude posilnená dodatočným systémom protiraketovej obrany zo strany našich spojencov,“ uviedol na sociálnej sieti.

V piatok popoludní minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) potvrdil, že Slovensko už našlo adekvátnu náhradu za systém S-300. „Na žiadosť Ukrajiny a po zabezpečení ďalšieho špičkového systému Patriot, ktorý príde na Slovensko v priebehu budúceho týždňa, sme dosluhujúci systém S-300 dopravili bezpečne na Ukrajinu,“ napísal Naď na sociálnej sieti.

„Darovanie systému neznamená, že sa Slovenská republika stala súčasťou konfliktu, kto to tvrdí, klame,“ pokračuje Naď. Na budúci týždeň má na Slovensko prísť štvrtá batéria systému Patriot. Dve batérie poskytli Nemci a jednu Holanďania. „Túto štvrtú poskytnú naši americkí spojenci,“ spresnil minister obrany.

Eduard Heger s úsmevom oznámil, že okradol Slovensko o 350 miliónov eur v čase, keď lekárom odkazuje, že nemá peniaze, napísal Tomáš Taraba.

Video:

Slovensko sa zapojilo do vojny

TK strany SMER:

Zdroj: FB Tomáš Taraba, Jaroslav Naď, YT SMER

By Archa21