Týkať sa má podozrenia zo spáchania trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, zneužívania právomoci verejného činiteľa a ďalších trestných činov. Informoval o tom hovorca hnutia Ondrej Ďurica.

„Svojvoľné posielanie poslednej armádnej techniky na Ukrajinu považujeme za obyčajný zločin,“ vyhlásil líder hnutia Milan Uhrík. Priblížil, že trestné oznámenie podávajú generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Apeluje naňho, aby zasiahol proti „vlastizradnej skupinke vo vláde a zastavil ich devastáciu Slovenska“

Skonštatoval, že vláda najskôr poslala na Ukrajinu muníciu, následne systém S-300, pričom podľa jeho slov nemáme náhradu. Uhrík tvrdí, že vláde záleží viac na záujmoch cudzincov než na potrebách Slovákov.

Lukáš Machala z hnutia doplnil, že k odovzdaniu S-300 nebol zverejnený žiadny oficiálny materiál a doteraz nie je jasné, na akom právnom základe došlo k odovzdaniu strategického obranného systému. „Ono to nefunguje tak, že nejaký minister alebo premiér si zmyslí, že daruje majetok štátu za stovky miliónov eur cudziemu štátu, a tým je to vybavené,“ skonštatoval a poukázal na riadne postupy.

TASR

By Archa21