Ruská vláda na štvrtkovej tlačovej konferencii potvrdila, že Hunter Biden (syn prezidenta USA Joea Bidena) pomáhal financovať americký vojenský výskumný program biologických zbraní na Ukrajine. Obvinenia boli označené za drzý propagandistický trik na ospravedlnenie ruskej operácie na Ukrajine a rozsievanie nezhôd s USA.

Ale e-maily a korešpondencia získaná portálom Dailymail.com z Hunterovho laptopu potvrdzujú, že Hunter pomáhal zabezpečiť milióny dolárov pre financovanie spoločnosti Metabiota, dodávateľa ministerstva obrany, ktorý sa špecializuje na výskum chorôb spôsobujúcich pandémie, ktoré by sa dali použiť ako biologické zbrane.

Taktiež predstavil Metabiotu údajne skorumpovanej ukrajinskej plynárenskej firme Burisma, kvôli „vedeckému projektu“ zahŕňajúcemu laboratóriá vysokej úrovne biologickej bezpečnosti na Ukrajine. 

Prezidentov syn a jeho kolegovia investovali 500 000 dolárov do spoločnosti Metabiota prostredníctvom svojej firmy Rosemont Seneca Technology Partners. Získali niekoľko miliónov dolárov na financovanie spoločnosti od investičných gigantov, ako napr. Goldman Sachs.

V apríli 2014 viceprezidentka spoločnosti Metabiota Mary Guttieri napísala Hunterovi správu, v ktorej načrtla, ako by mohli „uplatniť kultúrnu a ekonomickú nezávislosť Ukrajiny od Ruska“.

In April 2014, Metabiota vice president Mary Guttieri wrote a memo to Hunter outlining how they could 'assert Ukraine's cultural and economic independence from Russia'. 'Thanks so much for taking time out of your intense schedule to meet with Kathy [Dimeo, Metabiota executive] and I on Tuesday. We very much enjoyed our discussion,' Guttieri wrote

Vládne záznamy o výdavkoch ukazujú, že ministerstvo obrany udelilo medzi februárom 2014 a novembrom 2016 spoločnosti Metabiota kontrakt v hodnote 18,4 milióna dolárov, pričom 307 091 dolárov bolo vyčlenených na „ukrajinské výskumné projekty“.

E-maily a údaje o obranných zmluvách, ktoré preskúmal DailyMail.com, naznačujú, že Hunter mal významnú úlohu pri zabezpečovaní toho, aby bola Metabiota schopná vykonávať svoj výskum patogénov len niekoľko stoviek kilometrov od hranice s Ruskom.

Metabiota pracovala na Ukrajine pre Black & Veatch, amerického dodávateľa v oblasti obrany s hlbokými väzbami na vojenské spravodajské agentúry, ktoré na Ukrajine vybudovali laboratóriá na analýzu vražedných chorôb a biologických zbraní.

Začiatkom tohto mesiaca americkí predstavitelia varovali kongres, že do ruských rúk by sa mohli dostať smrteľné a dokonca aj umelé patogény z obsadených laboratórií.

Hunter a kolegovia z jeho investičnej firmy Rosemont Seneca Technology Partners (RSTP) bežne poskytovali milióny dolárov pre technologické spoločnosti v nádeji, že sa firmy rozbehnú a investícia sa im vráti.

Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok zverejnilo diagram so šípkami spájajúcimi Bidena, Sorosa a Demokratickú stranu s ukrajinskými biolaboratóriami.

Ruské ministerstvo obrany zverejnilo diagram so šípkami spájajúcimi Bidena, Sorosa a Demokratickú stranu s ukrajinskými biolaboratóriami.

Prezidentov syn a jeho kolegovia investovali 500 000 dolárov do spoločnosti Metabiota prostredníctvom svojej firmy Rosemont Seneca Technology Partners.  Získali niekoľko miliónov dolárov na financovanie spoločnosti od investičných gigantov vrátane Goldman Sachs

Metabiota má tiež úzke väzby na Wuhanský virologický inštitút (WIV), ktorý je podozrivý ako zdroj prepuknutia Covid-19. Inštitút sa snažil vytvoriť supersilné vírusy. Čínski vedci na WIV vykonávali výskum koronavírusov v spolupráci s organizáciou EcoHealth Alliance podporovanou USA.

Výskumníci z inštitútu Wuhan, Metabiota a EcoHealth Alliance publikovali v roku 2014 štúdiu o infekčných chorobách netopierov v Číne, v ktorej sa uvádza, že testy boli vykonané na WIV. Metabiota je podľa svojej webovej stránky oficiálnym partnerom EcoHealth Alliance od roku 2014.

Video:

Zdroj: www.dailymail.co.uk

By Archa21