V liste, v ktorom sa uvádza, že „duševný úpadok a zábudlivosť prezidenta Joea Bidena sa stali zreteľnejšími za posledné dva roky“, skupina republikánov z Snemovne reprezentantov vyzýva vodcu slobodného sveta, aby zistil, či je na túto prácu mentálne pripravený.

List od republikánskeho poslanca Ronnyho Jacksona z Texasu a podpísaný 37 jeho kolegami z Republikánskej strany vyzýva Bidena (79), aby vykonal kognitívny test, ako to urobil bývalý prezident Donald Trump.

V januári Biden povedal, že „nemá potuchy“, prečo Američania pochybujú o jeho kompetencii po tom, čo bol citovaný prieskum, v ktorom 48 percent opýtaných pochybovalo o prezidentovej mentálnej schopnosti, uvádza Daily Mail. Odvtedy mal Biden niekoľko znepokojujúcich vystúpení.

„Nechcem ísť, pretože by som ťa tu držal príliš dlho, pretože vieš všetko, čo sa chystám urobiť, čo som povedal, a vieš, čo som urobil, a vieš, čo sme.“ robíš a viem, čo robíš,“ povedal.

Jackson povedal, že Biden musí absolvovať kognitívny skríningový test a podeliť sa o výsledky s Američanmi.

Moji kolegovia a ja opäť žiadame prezidenta Bidena, aby okamžite podstúpil formálnu kognitívnu skríningovú skúšku, ako je Montreal Cognitive Assessment, povedal Jackson podľa Fox News.

Duševná spôsobilosť nie je stranícky problém

„Ako bývalý lekár troch prezidentov Spojených štátov viem, čo mentálne a fyzicky vyžaduje vykonávanie povinností vrchného veliteľa a hlavy štátu,“ pokračoval Jackson, ktorý bol lekárom v Bielom dome bývalého prezidenta Georga W. Busha, Baracka Obamu a Donalda Trumpa.

„Joe Biden mne a svetu neustále dokazoval, že niečo nie je v poriadku. Americký ľud si zaslúži absolútnu dôveru v kognitívne schopnosti svojho prezidenta,“ povedal. V Jacksonovom liste sa uvádza, že duševná spôsobilosť „nie je stranícky problém“.

„Keď som s prezidentom Trumpom diskutoval o kognitívnom teste, chcel uistiť Američanov a dať príbehy falošných správ do postele,“ povedal Jackson a naznačil, že test môže byť dôležitý na identifikáciu skorých štádií kognitívnych porúch. Informoval Fox. „Prečo prezident Biden neurobí to isté?“

Obavy o mentálne schopnosti Bidena

„To najhoršie môžeme predpokladať len vtedy, ak sa nepodriadi rovnakému štandardu, aký jeho vlastná strana požadovala od minulej administratívy,“ pokračoval. „Bol vytvorený precedens.“

List Bidenovi, v ktorom republikáni povedali prezidentovi, že sa „obávajú o vaše mentálne schopnosti“, uvádzal obavy zákonodarcov.

„Zatiaľ čo ste 19. novembra 2021 absolvovali každoročnú fyzickú skúšku, buď ste nemali kognitívny test, alebo tieto výsledky boli verejnosti zatajené,“ uvádza sa v liste.

Alzheimerova asociácia uvádza ‚zmeny nálady a osobnosti‘, vrátane toho, že je „ľahšie rozrušený“ ako jeden z desiatich príznakov mentálneho úpadku,“ pokračoval list. 

„Tento typ zmeny nálady ste prejavili počas zasadnutia vlády 24. januára 2022, keď ste po skončení úvodných slov zjavne nevedeli, že máte zapnutý mikrofón, a reportéra Bieleho domu ste nazvali „hlúpym synom ab***a“. *‘ v odpovedi na otázku o inflácii.“

Zdroj

By Archa21