Tisíc dobrovoľníkov je na ceste na Ukrajinu, kde budú bojovať za Rusko, oznámil vo štvrtok 17. marca čečenský vodca Ramzan Kadyrov. „Tisíc Čečencov sa dobrovoľne vydalo do špeciálnej operačnej zóny na ochranu Donbasu.“ Kadyrov na sociálnej sieti Telegram napísal, že jeden z jeho príbuzných, Apty Alaudinov, velí tisícke dobrovoľníkov z Čečenskej republiky (Ruskej federácie) a smerujú do špeciálnej operácie zameranej na denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny. „Apty Aronovich je skúsený bojovník, ktorý opakovane dokázal svoju vysokú vojenskú prípravu,“ napísal Kadyrov.

3. marca Kadyrov oznámil, že čečenské jednotky ozbrojených síl RF obsadili najväčšiu vojenskú základňu na Ukrajine„Bojovníci porazili celý prápor nacionalistov, vyše 2500 banderovcov bez odporu utieklo,“ oznámil. V skladoch na obsadenom území sa našlo nielen obrovské množstvo zbraní, streliva, munície, ale aj moderné obrnené vozidlá: sedem tankov, 12 obrnených transportérov, „tigrov“, a delostrelecké zariadenia.

Čečenský vodca v pondelok 14. marca vyzval ukrajinské sily, aby sa vzdali. Inak, ako varoval, „bude s vami koniec“. Kadyrov, ktorý vládne ruskej Čečenskej republike tvrdou rukou, je v súčasnosti spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina. Už na začiatku ruskej operácie sa na sociálnych sieťach objavili zábery z námestia v čečenskom hlavnom meste Groznyj zaplneného vojakmi, ktorí tvrdili, že sú na ceste na Ukrajinu a pripravení pripojiť sa k ruským jednotkám.

Zdroj: iz.ru

By Archa21