Nezabudnime, že okrem ozbrojeného súboja s neofašizmom, nás čaká aj súboj s inou totalitou. Tu zdravý rozum dosiahol malé, žiaľ iba dočasné, víťazstvo:

Zach Bridges, ktorý ešte minulý mesiac vyhral mužské cyklistické preteky, sa nemôže zúčastniť na britských cyklistickom národnom šampionáte žien…

Bridges ako transgender v roku 2020 a počas „premeny“ pretekal na mužských podujatiach. Takisto mal súťažiť v sobotu na britskom národnom šampionáte Omnium. Avšak Union Cycliste Internationale (UCI), riadiaci orgán cyklistiky rozhodol, že Bridges je „nespôsobilý“.

UCI vysvetlila, že Bridges je registrovaný ako mužský cyklista a nemôže súťažiť ako žena, kým táto registrácia nevyprší. Zatiaľ čo skupiny obhajujúce transrodové osoby vyjadrili nespokojnosť s rozsudkom, UCI tak momentálne odvrátil možnú katastrofu. (Zdroj: tu)

Žiaľ, keď Bridgesovi vyprší registrácia ako „muža“, bude môcť pretekať so ženami. Tu len pripomeniem, že v USA takto transgender zlikvidovali vysokoškolskú atletiku žien, kde ako „premenení“ súťažili spolu so študentkami. Takto často bývalí podpriemerní športovci, ktorí ako muži nedosiahli žiadne úspechy, porážali nešťastné študentky, z ktorých viaceré na atletiku následne rezignovali.

RNDr. Ján Baránek, FB

By Archa21