Ruský minister zahraničných vecí Lavrov vysvetľuje to, čo znamená siahnutie na devízové rezervy. To je to čo urobili USA,… alebo ak chcete západné krajiny Rusku. Ide o absolútne bezprecedentný krok, ktorý si doteraz nikto zrejme ani len nevedel predstaviť.

Lavrov o platbe za plyn v rubľoch: Naše peniaze boli ukradnuté. Viac ako 300 miliárd eur. Jednoducho to zobrali a ukradli! Väčšinu zo sumy získanej za dodávku plynu a ropy. Bolo to možné, pretože podľa vašich pravidiel bol Gazprom nútený držať peniaze na svojich účtoch v západných bankách. A keď chceli potrestať Rusko, vzali a ukradli tieto peniaze.

A teraz nám hovoria: „Pokračujte v obchodovaní tak, ako ste obchodovali predtým, a peniaze budú ležať u nás, a keď budeme chcieť, znova ich vložíme do vrecka.“ To je dôvod.

Teraz sme navrhli, aby sa dodávky považovali za zaplatené nie vtedy, keď eurá alebo doláre dorazia do Gazprombanky, ale keď sa premenia na ruble, ktoré sa už nedajú ukradnúť. To je celý príbeh. Naši partneri sú si toho dobre vedomí.

Pre kupujúcich sa nič nemení. Stále platia v eurách a dolároch sumy uvedené v zmluve. Konverzia sa vykoná potom. Ale jednoducho nemáme právo dovoliť Západu pokračovať vo svojich zlodejských zvykoch pred našimi vlastnými ľuďmi.

Video:

Zdroj: facebook.com/SlobodnyVysielac

By Archa21