Včera večer sme navštívili hraničný prechod Vyšné Nemecké. Naskytli sa nám ťažké pohľady na ženy s deťmi, ktoré v zime čakali na príbuzných z viacerých štátov EÚ. Taktiež sme však videli mnoho mladých mužov z Afriky, ktorí sa cez hranice dostali na naše územie, napísal na sociálnej sieti Milan Mazurek.

Problémom je, že sú na Slovensko púšťaní bez kontroly všetci, ktorých pustí Ukrajinská strana. Hovorí sa otvorene, že ekonomickí migranti, ktorí uviazli v Bielorusku po neúspešnej snahe prebiť sa cez Poľskú hranicu, dnes prúdia cez Ukrajinu aj ku nám. Ukrajinskí colníci ich sem púšťajú a na Slovensku majú následne voľný pohyb. Môžu ísť kamkoľvek, bez vedomia štátu o ich zámeroch a cieľoch ich cesty.

Médiá, liberáli a rôzne policajné fb stránky skrátka klamú, ak tvrdia že všetci títo cudzinci sú študenti! Netušia, či je to tak! Nemajú to ako dokázať, pretože hranica je úplne deravá a prejde sem hocikto.

Som plne za pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny. Priniesli sme im materiál a potraviny, dobrovoľníkom ponúkli ubytovanie pre Ukrajincov a vybavili mikrobusy, na ktoré sa v prípade potreby vedia spoľahnúť. Pri všetkej pomoci štátu je však mimoriadne potrebné, aby bola zachovaná aj bezpečnosť občanov. Nemôžeme sem pustiť hockoho, kto využil situáciu a po neúspešnom dobývaní poľských hraníc násilím, sa rozhodol preniknúť cez tie naše!

My netušíme, koľko takýchto ľudí sa tu pohybuje a či niektorí nemôžu predstavovať bezpečnostné riziko.

Nevieme ani, koľko ich ešte môže prísť, keď vedia, ako ľahko cez hranicu prejdú (možno s malým úplatkom pre UA colníkov). Ministerstvo musí podniknúť zásadné bezpečnostné opatrenia, aby sme presne vedeli rozlíšiť, kto sem uteká.

Video:

Toto sú včerajšie záznamy vlakvedúcich o katastrofálnej situácii v našich vlakoch! Toto sú podľa médií všetko iba študenti? Vážne z nás chcú robiť donekonečna hlupákov? Kvôli vystrašeným študentom, utekajúcim pred vojnou musíme volať políciu na pomoc do vlakov? Takí sú radi, že sú konečne v bezpečí?

Študenti nám tu cestujú bez dokladov a lístkov?

Vyzývam tých absolútne hlúpych liberálnych politikov, aby sa spamätali a uvedomili si, že cez hranice nám sem z východu prichádza hocikto, nie len študenti! Môže ísť o nelegálnych imigrantov, ktorí po bojoch s policajtmi a vojakmi na poľskej hranici s Bieloruskom, ostali v táboroch v Bielorusku, a teraz majú voľnú cestu do Európy. Cez západnú Ukrajinu, kadiaľ vedia v bezpečí prejsť.

My nemôžeme na Slovensko púšťať rôznych cudzincov, o ktorých nič nevieme! Môže to predstavovať bezpečnostné riziko a štát musí svojich občanov chrániť!

Je potrebné prísne rozdeľovať medzi utečencami, študentmi a kadejakými nelegálnymi imigrantmi, ktorí len využívajú voľné dvere do Európy!

Milan Mazurek

Zdroj

By Archa21