Generálny prokurátor Maroš Žilinka odkázal, že neuhne ani o milimeter. Uviedol to v nedeľu na sociálnej sieti v reakcii na stupňujúci sa politicko-mediálny tlak, ktorému čelí.

Strana Za ľudí pokladá zotrvanie Žilinku vo funkcii za ohrozenie demokratického a právneho štátu. Volá po zmene zákona aj v súvislosti s jeho odvolaním. S prácou generálneho prokurátora nie sú spokojné ani koaličné SaS a OĽANO. Poslanci OĽaNO za Žilinku pri voľbe generálneho prokurátora hlasovali.

Podpredseda parlamentu Juraj Blanár zo Smeru na to povedal, že ide o typický postoj OĽaNO, ktoré za generálneho prokurátora hlasovalo, ale „keď nepracuje pre nich, už je proti nim“. 

Mainstreamové médiá sa pýtajú, na čej strane generálny prokurátor stojí?

Komentár Ľuboša Blahu

„Chystá sa likvidácia Maroša Žilinku? Opakovane si kladiem otázku – ide Marošovi Žilinkovi o život? Ten lynč, ktorý sa v médiách rozpútal proti GP Žilinkovi, pripomína skôr hitlerovskú Tretiu ríšu než demokratický štát v 21.storočí. Žilinka zaútočil na prítomnosť amerických vojsk, a tak ho treba zlikvidovať,“ uvažuje na sociálnej sieti Ľuboš Blaha (SMER-SD).

„Otázka je, o akú formu likvidácie pôjde. Pripomeňme si, aké sú metódy práce lipšicovsko-matovičovskej mafie. Milana Lučanského zabili, spolupracovali s mafiou, svedkovia záhadne zomierajú. Čurillovci plánovali, že budú kanistrom zapaľovať autá. Veľkí Čaputovej hrdinovia. Čo ak sa niečo podobné plánuje aj proti Marošovi Žilinkovi? Už tomu chýba len Remišovej pexeso…,“ myslí si.

„Ja som si tiež v posledných dňoch užil svoje. Veľká fašistická trojka (SME, Denník N a Aktuality) o mne vychrlila dve tony článkov, ako ma treba zničiť a zastaviť,“ konštatuje.

„Mám reálne obavy o jeho život. Maroša Žilinku už raz mafia chcela zlikvidovať. Dokonca aj s rodinou. Zovšadiaľ pribúdajú signály, že mu idú opäť po krku – iná mafia, možno ďaleko nebezpečnejšia,“ uzatvára svoj status vyjadrujúc podporu generálnemu prokurátorovi Ľuboš Blaha.

Zdroj

By Archa21