Spoločnosť Meta natrvalo zablokovala na sociálnej sieti Facebook profil poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD). Tvrdí, že je to pre opakujúce sa porušovanie pravidiel sociálnej siete.

„Táto stránka bola odstránená z dôvodu opakovaného porušovania našich pravidiel týkajúcich sa nenávistných prejavov, šikanovania a obťažovania, podnecovania násilia, ako aj dezinformácií a škôd ohľadom covidu-19,“ zdôvodnila Meta.

Ľuboš Blaha patril až do zrušenia profilu k najaktívnejším poslancom na facebooku. Na svojej stránke mal zhruba 175 000 sledovateľov.

Poslancove statusy sa často stávali terčom kritiky. Okresný súd Bratislava I. Blahovi v marci tohto roka nariadil prestať šíriť lži o prezidentke Zuzane Čaputovej. Zároveň rozhodol, že musí do troch dní odstrániť klamlivé tvrdenia o hlave štátu z desiatok jeho statusov na sociálnej sieti.

Reakcie:

„Táto sociálna sieť je dnes o niečo krajším miestom. Poslanec Smeru Ľuboš Blaha, ktorý využíval tento kanál len ako prostriedok na šírenie nenávistných prejavov, šikanovanie, obťažovanie, podnecovanie k násiliu a šírenie dezinformácií, dnes o túto možnosť konečne prišiel,“ napísalo vládne hnutie OĽANO.

„Nie, nie je to útok na slobodu slova, je to krok na jej podporu. Nekontrolované šírenie lží, podpora totalitných režimov a ideológií nemajú so slobodou slova nič spoločné. Cieľom ľudí ako Ľuboš Blaha je slobodu obmedziť. A podľa toho sa k nim treba správať,“ reagoval europoslanec Martin Hojsík.

Zdroj: spravy.rtvs.sk

By Archa21