Pseudoprezidentka obskakuje okolo ženy prestarnutého vojnového zločinca, z ktorého sa smeje polka sveta a ignoruje ho aj jeho vlastná vláda, zatiaľčo on si trasie ruky s neexistujúcimi osobami a nevie povedať tri súvislé vety, aj keď je formálne najmocnejśí muž na svete.

Treťotriedny seriálový herec, premenený na prezidenta, premenený na práčku peňazí ukrajinskej oligarchie a amerických firiem, nám za vojenskú podporu blahosklonne opakuje to isté, čo opakuje po celom svete každý deň v národnej rade, za zborovej ejakulácie vlády.

Konzervatívna vláda nedokáže presadiť jeden hodnotový zákon, zatiaľčo ich minister- roztlieskávačka farmafiriem – len tak spakruky zmení pravidlá pre zmenu pohlavia, akoby bol z PS (ale nie je – je to len nekompetentný debil, ktorý ani neriadi vlastné ministerstvo).

Slušní chlapci z elitných jednotiek robia otvorene politické zatýkania a zasahujú do nezávislosti súdov. Ušatý zasahuje do vyšetrovania a dáva im zakázky a poslanci mu ako opice periodicky vyslovujú dôveru a vyslovovali by ju, aj keby ho prichytili ako kanibalizuje deti.

To všetko sa deje po rokoch katastrofického, neodborného a totalitného manažmentu pandémie, ktorý nás dal do nepredstaviteľných dlhov a stál tisíce životov a živobytí.

Právo je riadené neschopnou mindžou, ktorú nerešpektuje nikto v odbore a nezákonné úniky zo spisov sa stali už štandardným druhom poskytovania informácií. Zatiaľ sa zákony píśu v zrýchlených konaniach, ignoruje sa poriadok národnej rady a výsledné zdrapy papiera pripomínajú viac výplody slohovej práce z občianskej výchovy na špeciálnej škole, ako plnohodnotné zákony.

Medzitým si len tak mimochodom zomrel v base vo väzbe neodsúdený generál a bývalý šéf polície, ktorý mal veľa zaujímavých informácií o mnohých zaujímavých ľuďoch – ale nić sa nedeje lebo na boj s mafiou treba ľudí mučiť v base a naťahovať procesy. Veď prečo by sa nedalo trestné právo používať ako mućiaci nástroj na ľudí, ktorých nemáme radi, aby sme mohli trocha postriekať krvou pusy našim prepnutým voličom?

Na poste veľmi špeci žalobcu sedí zahraničný agent, odsúdený za trestný čin, ale médiá sa tvária, že jeho prdy nesmrdia a zobrazujú ho ako neskorumpovateľný etalón právnickej a úradníckej integrity.

Odzbrojené sily vedie profesionálny análny speleológ, ktorý suverenitu SR udržiava rovnako kvalitne, ako integritu svojho manželstva, ale je to v pohode lebo je psychopat, cíti nulovú hanbu a vidí všetko ako kariérny nástroj.

Média s kravskými očami ťukajú ako zombíci, čo sa im povie alebo čo preložia zo zahraničnej tlače a obhajovali by aj gulagy, keby za to šikli eurofondy na reklamy alebo keby tam posielali ich politických oponentov.

Ach áno. Vybudovali sme po vojne a po totalite nádherný svet. Iste bude stačiť znova zvoliť ďalšiu tlupu debilov podľa účesov a marketingového budgetu, aby sme to tu všetko opravili.

Naša demokracia je v skutku posvätný magický nástroj, ktorý čarovne a okamžite vyrieši naše problémy, len ak vhodíme správny zdrap papiera do urny.

A teraz bez irónie: Skutočné zmeny si budú vyžadovať buď najradikálnejśí prístup, aký tu kedy bol a skupinu ľudí pri moci, ktorá bude fanaticky oddaná skutočnej transformácii našej domoviny alebo bude Slovensko roztrhané extérnymi a intérnymi odstredivými silami a zanikneme v histórii ako pár desaťročí trvajúci experiment, ktorého jediným významom bolo rozštiepiť mocnosti v strednej Európe.

Budem v dohľadnej dobe potrebovať pomoc a spoluprácu od ľudí, ktorí chcú skutočne veci obrátiť a nemám za to čo sľúbiť. Pláca bude mizerná a prognóza úspechu mizivá, ale či sa nám to podarí alebo nepodarí, nebudeme sa mať za čo hanbiť, keď jedného dňa budeme súdení Bohom.

Mám plné zuby a mám víziu. V dohľadnej dobe budem špecifikovať kritéria, utvoríme pracovnú skupinu a budeme pracovať na zničení osudu, ktorý nášmu národu pripravili slabosi, tupci a zradcovia.

Autor: Tomáš Janco – FB

By Archa21