Podľa najnovších informácii, mala Ruská federácia (RF) pred vojenskou operáciou informácie o existencií nebezpečných biologických laboratórií na území Ukrajiny, ktoré predstavujú hrozbu pre celý svet.

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov informoval v nedeľu 6.3.2022 novinárov, že dokumenty, ktoré ruská strana získala od zamestnancov ukrajinských biologických laboratórií, potvrdzujú, že na Ukrajine sa v blízkosti územia Ruskej federácie vyvíjali komponenty biologických zbraní.

„Získané dokumenty potvrdzujú, že vývoj komponentov biologických zbraní prebiehal v ukrajinských biolaboratóriách, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti ruského územia,“ uviedol Konašenkov.

Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva za účelom zakrytia porušenia prvého článku Dohovoru OSN o zákaze bakteriologických (biologických) zbraní zaslalo pokyn všetkým bio-laboratóriám, aby urýchlene odstránili zásoby nebezpečných patogénov, dodal Konašenkov. „Od zamestnancov ukrajinských biolaboratórií sme dostali dokumentáciu o urýchlenej likvidácii 24. februára obzvlášť nebezpečných patogénov moru, antraxu, tularémie, cholery a ďalších smrteľných chorôb,“ povedal.

Ukrajina a USA porušili Dohovor o biologických zbraniach

Spojené štáty „pokryli“ Ukrajinu sieťou biolaboratórií prepojených na americký Pentagón, tvrdí ruské ministerstvo obrany.

Ukrajinské úrady naliehavo ničia patogény skúmané v laboratóriách napojených na americké ministerstvo obrany, uviedli v pondelok predstavitelia ruskej armády s tým, že tieto aktivity dokazujú vojenské účely týchto štúdií.

Na Ukrajine bolo zriadených až 30 biologických laboratórií, ktoré aktívne spolupracujú s americkou armádou, uviedol v pondelok na tlačovom brífingu veliteľ ruských síl rádiologickej, chemickej a biologickej obrany generálporučík Igor Kirillov.

Zoznam partnerov týchto laboratórií zahŕňa Agentúru Pentagónu pre znižovanie obranných hrozieb (DTRA) a Armádny výskumný Inštitút Waltera Reeda (WRAIR) – najväčšie biomedicínske výskumné zariadenie spravované americkou armádou; dodal generál.

Mnohé z týchto laboratórií sú aktívne od čias štátneho prevratu na Ukrajine v roku 2014 a ich vznik v krajine sa zhoduje s nárastom infekčných ochorení v regióne vrátane nemeckých osýpok, záškrtu a tuberkulózy, uviedla ruská armáda.

Po tom, ako ruské sily 24. februára začali vojenskú operáciu na Ukrajine, tieto laboratóriá začali narýchlo ničiť materiály, na ktorých pracovali, vrátane vysoko patogénnych bakteriálnych a vírusových látok, uviedol Kirillov a dodal, že Moskva získala dokumenty týkajúce sa tohto procesu: tu.

Z analýzy dokumentov vyplýva, že laboratóriá pracovali s nebezpečnými infekciami, ako sú antrax a mor:

„Sortiment a nadmerné množstvo biologických látok naznačujú, že práca v týchto laboratóriách bola súčasťou niektorých vojenských biologických programov,“ uviedol generál a dodal, že len jedno z takýchto laboratórií v západoukrajinskom meste Ľvov zničilo až 320 kontajnerov s patogénmi spôsobujúcimi okrem iného mor, močiarnu horúčku a maltskú horúčku.

„Ak sa tieto zbierky dostanú do rúk ruských expertov, s veľkou pravdepodobnosťou dokážu, že Ukrajina a USA porušili Dohovor o zákaze vývoja, výroby a skladovania biologických a toxínových zbraní a ich ničení (BWC),“ povedal Kirillov a dodal, že „to je jediný dôvod, ktorý môže vysvetliť unáhlené zničenie“ týchto materiálov.

Ministerstvo obrany RF sa chystá v najbližšom čase predložiť výsledky analýzy získaných dokumentov.

Uznávaný odborník na medzinárodnú politiku, riešenie konfliktov ako aj zahraničnú politiku USA Dr. Michael Salla v súvislosti s existenciou nebezpečných biolaboratórií ešte 28. februára na sociálnej sieti uviedol, že „jedným z dôvodov ruskej vojenskej intervencie je riziko, ktoré predstavujú biolaboratóriá Deep State na Ukrajine.“

Dr. Salla zároveň priložil oficiálny dokument vlády USA, ktorý dokazuje spoluprácu Pentagónu s Ukrajinou pri budovaní nebezpečných biolaboratórií.

O biologických laboratóriách na Ukrajine sa dočítate aj v nasledujúcich článkoch:

• Biologická hrozba kolem ruských a čínských hranic: Vojenský expert varuje před biologickými zbraněmi USA. Oběti výzkumů na Ukrajině a v Gruzii. Má být cílem biologického útoku v budoucnu Rusko a Čína?

• Rusko vraj zničilo nebezpečné ukrajinské biolaboratóriá na Haďom ostrove ohrozujúce celý svet

• Biolaboratoře Pentagonu a speciální vojenská operace na Ukrajině

• Jedním z důvodů útoku Ruska na Kyjev mohly být i laboratoře Pentagonu na Ukrajině

Zdroj: sputniknews.com a www.infovojna.bz

By Archa21