Šesťdesiatročný Nemec sa nechal 90-krát zámerne zaočkovať proti covidu, aby mohol predávať sfalšované očkovacie preukazy s pravými číslami šarží vakcín ľuďom, ktorí sami odmietajú vakcináciu.

Nemenovaný muž z mesta Magdeburg na východe krajiny dostal v priebehu niekoľkých mesiacov približne 90 proticovidových dávok v rôznych očkovacích centrách v spolkovej krajine Sasko predtým, ako ho v apríli zadržala polícia.

Úrady muža vyšetrujú pre neoprávnené vydávanie očkovacích preukazov a falšovanie dokladov. Prichytili ho vo vakcinačnom stredisku v meste Eilenburg v nemeckej spolkovej krajine Sasko, keď sa už druhý deň za sebou dostavil na očkovanie proti covidu. Polícia mu zhabala niekoľko čistých očkovacích preukazov a začala trestné konanie.

Bezprostredne nebolo jasné, aký vplyv malo približne 90 dávok vakcín proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 od rôznych výrobcov na zdravie muža.

Nemecká polícia v uplynulých mesiacoch uskutočnila mnoho razií v súvislosti s falšovaním očkovacích pasov. Mnohí sa odmietajú dať v Nemecku zaočkovať, ale zároveň chcú mať „covid-pasy“, ktoré im výrazne uľahčujú prístup do verejného života aj na miesta, ako sú reštaurácie, kiná, divadlá, kúpaliská alebo pracoviská.

Platnosť mnohých protipandemických opatrení sa skončila minulý týždeň v piatok. Rúška už nie sú povinné v obchodoch, ani školách, stále sú však vyžadované vo verejnej doprave.

Zdroj

By Archa21