A ešte za to dostávajú 12 eur za stravnú jednotku, pričom obce a mestá len 7,30 eur, napísala na sociálnej sieti Denisa Saková (Hlas).

Ako ministerka vnútra som prešla niekoľko utečeneckých táborov a hraníc a nikdy som nevidela, aby niekto utečencov vítal cateringovou/stravovacou spoločnosťou s hranolkami a nugetkami.

Vždy sa využívala armáda pri krízových situáciách ako je tomu v Ubli, kde je poľná kuchyňa.

Sama pani starostka povedala, že si nepraje vo svojej obci bratislavskú cateringovú firmu, ako to urobilo ministerstvo vnútra vo Vyšnom Nemeckom.

Navyše, pokiaľ má táto firma 12 EUR za stravnú jednotku od ministerstva vnútra bez súťaže, samospráva dostáva za stravnú jednotku 7 EUR 30 centov.

A druhá firma, ktorá organizovala diskotéky a nejaké festivaly, nám teraz riadi migračné toky a navrhuje ministrovi vnútra, čo treba nastaviť pre tok migrantov na východnej hranici.

Pritom ministerstvo vnútra má dlhodobú spoluprácu s medzinárodnými organizáciami ako IOM a spoločnosťami, ktoré vedia dodávať záchranárske práce, zdravotníkov, pomoc utečencom a dokonca majú skúsenosti aj priamo na Ukrajine.

Kde je tá transparentnosť nominantov OĽaNO, ktorou sa táto strana vždy oháňala? Je to ďalšie fiasko v podaní tejto „transparentnej“ vlády a ministra vnútra R. Mikulca, konštatuje Denisa Saková.

Video:

Denisa Saková

By Archa21