Zamestnanci ministerstva pre mimoriadne situácie lokalizovali požiar v ropnom sklade v ruskom Belgorode, uviedol gubernátor regiónu Vjačeslav Gladkov. „Do konca dňa budú pracovníci ministerstva likvidovať otvorený oheň. Hneď potom sa obyvatelia budú môcť vrátiť do svojich domovov,“ informovali na kanáli Telegram. Na hasení zasahovalo viac ako 300 hasičov, asi 100 kusov techniky vrátane vlaku a vrtuľníka.

Ruské úrady obvinili Ukrajinu z útoku na sklad paliva v ruskom meste Belgorod, ktoré leží asi 40 kilometrov od ukrajinských hraníc. Na Belgorod zaútočili v piatok 1. apríla ráno, dva nízko letiace ukrajinské vojenské vrtuľníky.

V Belgorode, správnom centre Belgorodskej oblasti, vypukol ráno mohutný požiar. Podľa gubernátora Gladkova horel sklad paliva. Zaútočili naň dve ukrajinské helikoptéry, ktoré prileteli z ukrajinskej strany hranice.

Gladkov prostredníctvom Telegramu uviedol, že útok sa zaobišiel bez obetí na životoch. Zranenia utrpeli len dvaja pracovníci, ktorí však nie sú v ohrození. Požiar v Belgorode sa snažili dostať pod kontrolu miestni hasiči, ktorí preventívne evakuovali okolité ulice. Oheň zachvátil osem palivových nádrží, pričom hrozilo ďalšie šírenie plameňov.

Z oblasti Belgorodu už v utorok večer hlásili sériu výbuchov, ku ktorým došlo v sklade munície nachádzajúcom sa neďaleko mesta. Belgorod leží 80 kilometrov severne od ukrajinského mesta Charkov.

Video:

Zdroj: ria.ru

By Archa21