Je „obdivuhodné“, do akého štádia hlúposti, neodbornosti, pochybnej právnej argumentácie sa v posledných dňoch dostala naša politická, mediálna a FB scéna.

Len na základe uznesenia o začatí trestného stíhania, bez znalosti vyšetrovacieho spisu, bez znalosti v ňom obsiahnutých dôkazov a iných relevantných procesných úkonov a ich právnej relevancie, hodnotia vyššie citovaní, či trestné stíhanie Fica a Kaliňáka je dôvodné, či nedôvodné, či väzobné dôvody existujú alebo neexistujú.

Úbohosť vyššie citovaných samozvaných odborníkov na trestné právo, ktorí nikdy skutočnú právnu prax nevykonávali, pretože na to nemajú potrebnú odbornú kvalifikáciu a z toho dôvodu sa realizujú bez akejkoľvek zodpovednosti v poslaneckých laviciach a na mediálnej a FB scéne, predsa len ovplyvňujú právne vedomie občanov, znehodnocujú princípy právneho štátu, ktoré práve občania svojím právnym vedomím vo voľbách vytvárajú.

Aj napriek tomu, že som bol takmer 40 rokov sudcom, na rozdiel od vyššie citovaných, nedospel som do štádia takej právnej geniality, aby som bez znalosti spisu a dôkazov v ňom obsiahnutých vedel vyhodnotiť, či trestné stíhanie Fica a Kaliňáka, ale aj kohokoľvek iného, je dôvodné alebo nedôvodné, či sú väzobné dôvody dané alebo nie. Preto sa k tomu nemôžem relevantne odborne vyjadriť. Mohol by som sa vyjadriť politicky, ale politických vyjadrení je tu už toľko, že to už asi nikoho nezaujíma.

Súkromne však môžem absolventom právnických fakúlt, ktorí sa rozhodli vykonávať náročnú prácu advokáta, dať dobrú radu. Nikdy sa nerozčuľujte a nebuďte nešťastní z toho, keď uznesenie o vznesení obvinenia alebo obžaloba, podaná proti Vášmu klientovi, je právne nedokonalá a vágna. Naopak, tešte sa.

Pokiaľ by totiž uznesenie a obžaloba boli perfektné, tak potom Vášmu klientovi neostáva nič iné, len plakať a čakať na výšku trestu. Túto moju dobrú radu môžeme obrazne porovnať aj so situáciou ohľadom p. Kaliňáka a Fica. A pokiaľ sa týka môjho názoru ako predsedu strany Slovenský PATRIOT, tak môžem zopakovať len slogan strany: odbornosť, slušnosť a ešte raz odbornosť. A pokiaľ tomu tak nebude, tak Slovensko a právny štát zhynie kvôli neodborníkom, ktorých som vyššie citoval.

Autor: europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

Zdroj: FB

By Archa21