V uplynulých pár rokoch boli naprieč všetkými krajinami vymenené vlády a dosadené bábkovými, zväčša s osadenstvom, ktoré vyvoláva posmech svojou neodbornosťou, nekompetentnosťou, často hraničiacou s hlúposťou až priam debilitou… Vládnu bábkari, kaderníci, pacienti s Alzheimerom, drogoví díleri a díleri farmaceutického priemyslu.

Najvypuklejšie to cítiť v Európe, presnejšie v samotnej Európskej Únii. EÚ pod vedením záujmov zámorskej veľmoci prijíma samovražedný ekonomický plan “zeleného údelu”, ktorý má odstrihnúť občanov od zdrojov fosílnych palív. Chcú zrušiť výrobu založenú na fosílnych palivách, vymeniť obyvateľov za prisťahovalcov, označkovať občanov – ako uviedol eugenik Bill Gates – vakcinačnými pasmi, ktoré povedú k čipom alebo tetovaniu. To povedie k zavedeniu absolútnej kontroly nad občanmi cez digitálnu menu, k zrušeniu súkromného vlastníctva radových občanov a presunutiu ich majetku do rúk niekoľkých najbohatších rodín. Aké veľkorysé voči ľudstvu. Budú zbavení starosti o svoje majetky a budú musieť byť šťastní. Plán ekonomického resetu.

Je málo pravdepodobné, že by občania EÚ, ktorí tisícročia bojovali za ľudské práva, slobodu slova a pohybu a právo vlastniť, odovzdali niekoľkým korporáciám svoje byty, záhrady, alebo firmy a odsúhlasili dobrovoľnú kontrolu každého pohybu, vzdali sa dobrovoľne sociálnych vymožeností a zdravotnej starostlivosti, ktoré si zálohovo financovali celé desaťročia v podobe odvodov.

Kým nepríde strach. V podobe tzv. pandémie koronavírusu. Logika ustúpila bezuzdnej panike, argumenty a zdravý rozum prestali platiť. Ľudia prijali najšialenejšie obmedzenia slobody, masovo sa nechali dva roky ponižovať, urážať ľudskú dôstojnosť a prijímať úlohu kontrolovaného dobytka. Ako stádo stáli hodiny v treskúcej zime na „testovanie“ a neskôr sa dobrovoľne nechávali hromadne na štadiónoch opichávať experimentálnym roztokom proti ochoreniu s úmrtnosťou 0,27%. Roztokom, ktorý nepriniesol oslobodenie, ani imunitu, či záchranu života, ale často ťažké zdravotné následky až smrť.

S postupujúcim procesom uvedomovania si celosvetového podvodu, vypukne vojna na Ukrajine, v tesnej blízkosti našich hraníc. Hraníc Európy s rusko-ázijským kontinentom. To už nie je akási vojna v Afganistane, či Vietname. Je v našej blízkosti a bytostne sa nás dotýka.

Do krajín nám prúdia státisíce utečencov z celého sveta, rozpočet prúdi výlučne na ich potreby, rovnako ako zdravotníctvo a bývanie je postupne presmerované na pomoc utečencom. Všetci tlieskajú. Je nevyhnutné pomáhať, my predsa obetujeme naše lieky, detské prídavky, dôchodky, školy, aj našu bezpečnosť utečencom z celého sveta, ktorí k nám prúdia cez ukrajinské hranice. Rúca sa zdravotný systém a čoraz viac nahlodáva sociálny systém. Čistá náhoda?

Vojna. Vyvoláva emócie, strach, hnev. Až taký, že myšlienka vypnutia priemyslu, energií, zrušenia zásobovania a výroby potravín sa stáva všeobecne akceptovanou myšlienkou, pretože – vojna.
Myšlienky, ktoré by sme za iných okolností neprijali, sú odrazu akceptovateľné a velebené. Keď začne americká gubernátorka s ministrom vojny hlasno hovoriť o odstrihnutí sa od fosílnych zdrojov energií z Ruska, znie to takmer vierohodne. Áno, sme zásadoví, obetaví a tlačení najvyššími miestami k obetavému postoju pre najšľachetnejšie zásady. Obetujeme našu priemyselnú výrobu, hnojivá pre poľnohospodárstvo aj teplo v domoch. Opäť čistá náhoda, ktorá čisto náhodne ladí so Schwabovym plánom ekonomického resetu.

Nedáme si pokaziť náš principiálny postoj a preto boli všetky alternatívne médiá zrušené. Napokon, demokracia je predsa len o pripustení jedného svätého názoru z jedného riadiaceho centra.

Európa sa dostáva do úzkych, s definitívnou platnosťou vznikol oficiálny dôvod na prudké zvýšenie dávnejšie existujúceho rastu inflácie, zvyšovanie cien energií a potravín. Kde sa zastaví? Až po umelo spôsobený hlad, zimu a rezignáciu európskych obyvateľov. Vhodný čas na nastolenie princípov zeleného údelu, odstavenie energií a prechod k umelo vytvoreným GMO potravinám z dielne amerických laboratórií.

Časť európskych lídrov chápe a je dobre informované o podstate prebiehajúceho boja. Opatrne sa sťahuje z veľkohubých vyhlásení o okamžitom odstavení strategických surovín z Ruska a začína hrať novú geopolitickú hru. Napokon sankcie proti Rusku najviac zasiahli Európu.

Prečo bolo nevyhnutné odstaviť alternatívne médiá? Svet sa na vojne Ruska s USA na pôde Ukrajiny nezastavil. India a Čína v pozadí vojenského konfliktu posilňujú svoje ekonomicko-mocenské pozície.

Rusko prijalo na medzinárodné platobné transakcie ruských občanov čínsky platobný systém swift a čínske platobné systémy. Rusko, ako vlastník najdôležitejších strategických surovín stanovuje rubeľ ako jednu zo svetových mien, krytý ropou, zlatom a obilím.

Venezuela, pod sankciami americkej vlády za neuznanie Američanmi dosadeného prezidenta Guiadoa, aj so Saudskou Arábiou, doterajším spojencom USA, odmietajú dodávky plynu do USA. V Africkom svete prebiehajú revolty a oslobodzovanie sa od americko-západoeurópskeho patronátu. Beží preformátovanie a nové usporiadanie svetového poriadku.

V ktorom my, Slovensko, Česko, Poľsko, Bulharsko a niekoľko ďalších krajín ostávame za múrom nového usporiadania v područí americkej nenásytnej všetko požierajúcej hegemónie.

Tej, o ktorej hovorí Klaus Schwab, Bill Gates a ďalší „filantropi“. Oddelení od sveta, ktorý bude prosperovať a stane sa hybnou svetovou silou.

Pokiaľ skapínajúcemu hegemónovi neprasknú nervy a nepoužije tie posledné vojenské prostriedky.

Sú to skutočne náhody?

Alebo nebodaj vopred dohodnuté postupy svetového preformátovania pre tonúcich hegemónov na dôstojné opustenie svojej pozície svetového lídra, kde územie Európy, alebo jej východná časť má byť odškodným formou tzv. Trojmoria?

Hra oboch strán, v ktorej pár tisíc životov, položených vo vojne, neznamená nič?

Ing. Iveta Michalíková