Slovenskom cez vianočné sviatky otriasol najväčší škandál za posledné roky, ktorý zatlačil do úzadia aj opatrenia, pretláčajúce nacistické metódy slovenskej vlády na vynútenie „vakcín“,  stupňujúcu sa segregáciu a medicínsky teror. Politológ Eduard Chmelár vypustil na verejnosť zápalnú bombu v podobe oživenia podpisu dohody o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi.

Text dohody je aj pre laika škandalózny. Z dohody jednoznačne vyplývajú povinnosti iba pre slovenskú stranu, dokonca aj mnohé protiústavné, ktoré dovoľujú americkým vojakom skonfiškovať štátne, ale aj súkromné vlastníctvo domov, bytov, lesov, či iných pozemkov občanov bez náhrady a skonfiškovať ich pre potreby amerických vojakov. Ďalšie odseky dávajú americkým vojakom absolútnu právnu beztrestnosť, či už pôjde o ublíženie na tele, znásilnenie ženy, alebo dieťaťa.

Ak sa niekoho netýka zmienené ….. potom je potrebné spozornieť nad najzávažnejšou témou dohody. V odseku o dovoze zbraní a vojenského materiálu sa úmyselne nespomína a zmluvne nevylučujú zbrane hromadného ničenia a jadrové zbrane.

Pretože presne o tie ide.

Zmluva má umožniť dovoz jadrových zbraní na územie Slovenska a preto o nich mlčí. Pripomeňme si slová generálneho tajomníka NATO Stolteberga, že v prípade, ak Nemecko nebude súhlasiť s jadrovými zbraňami na území Nemecka, budú presunuté do východnej Európy, vrátane Slovenska.

Zverejnenie informácie vyvolalo lavínu odporu a k Chmelárovým hromadným pripomienkam sa pridali aj ďalšie inštitúcie. Občianske združenie Archa oslovilo najrenomovanejších právnikov Slovenska, JUDr. Štefana Harabina a docenta Jána Drgonca a v termíne predložili hromadné pripomienky s takmer 23 tisíc podpismi v priebehu tri aj pol dňa.

Tieto ako jediné odmietlo Ministerstvo obrany zapracovať do pripomienkového konania Slovlex. V najväčšej tichosti boli odignorované a zamlčané pred verejnosťou. Napriek tomu, že boli odignorované všetky pripomienky, 23 tisíc občianskych podpisov a účasť popredných právnikov, ktorí majú zásluhy v novodobej slovenskej histórii, boli zmetené pod stôl a zamlčané ako neexistujúce. Vynulované.

Pretože majú strach z občanov. Občania sa aj bez účasti politických strán začínajú spájať a mobilizovať v boji o vlastnú záchranu. Občania pochopili, že politické strany im nepomáhajú, chránia len vlastné sebecké záujmy.

V globálnom boji o preformátovanie sveta a v snahe o zachovanie unipolárneho sveta pod americkou vlajkou, sa odohráva svetový boj o teritóriá. Rúcajúca sa americká ríša zápasí o vlastné prežitie a to aj za cenu vojny, samozrejme na európskom území. Priblížením jadrových rakiet čo najbližšie k ruským hraniciam na území Slovenska a Ukrajiny je z ich hľadiska, poslednou možnosťou na pritlačenie Ruskej federácie do defenzívy.

Slovenská vláda si je plne vedomá, že jej jedinou záchranou pred hnevom más je prítomnosť americkej armády na našom území a dokonca aj prípadný vojenský konflikt. Bezprecedentne, protiústavne porušuje všetky zákony, aby v čo možno najkratšom čase zlegalizovala existujúcu prítomnosť americkej armády na našom území, aby ho v zmysle zmluvy mohli obsadiť celé a legálne sa vyhrážať jadrovým potenciálom.

Zdá sa, že opozičné strany sú paralyzované. Najsilnejšia opozičná strana SMER vytiahla do boja s prísľubom petície za zvolanie referenda proti prítomnosti americkej armády na území Slovenska. Nie je jasné, či avizované tri otázky rôzneho zamerania, vrátane otázky na sociálny status občanov, boli zvolené, aby bolo referendum opäť zmarené, alebo majú neschopných právnikov. Isté je, že tri rôzne otázky predstavujú riziko a hrozí, že ich ústavný súd pravdepodobne neschváli.

Pre slabý výtlak budú zvyšné petície len mrviť občianske hlasy.

Občania, členovia Archy teda opäť vstupujú do boja s jedinou otázkou, týkajúcou sa rozmiestnenia jadrových zbraní na území Slovenska. Opäť s najsilnejším právnickým duom JUDr. Štefanom Harabinom a docentom Jánom Drgoncom.

K petícii pridávame výzvu pre všetkých občanov, aj združenia, aby sa zjednotili a pridali k jedinej referendovej otázke.

Ak dosiahneme milión podpisov, dosiahneme aj zrušenie protiústavne podpísanej zmluvy, hoci aj so spätnou platnosťou.

Vyzývame občanov, aby touto cestou konečne vzali osudy do svojich rúk.

Ing. Iveta Michalíková