„Pätica kongresmanov z Bidenovej Demokratickej strany napísali list šéfovi fejsbúku Zuckerbergovi, aby na Slovensku dôkladnejšie odstraňoval „škodlivé“ informácie o vojne na Ukrajine. Americkí poslanci sa oháňajú eštebáckym zoznamom tzv. ruských trollov, ktorý vyprodukovala spoločnosť Gerulata, prepojená na ESET. V tomto zozname figurujem na prvom mieste, pretože odmietam americkú propagandu a nenávisť voči Rusku. Chcem mier, a to je dnes zločin,“ napísal na Facebooku Ľuboš Blaha.

Nasledujúca správa z tlače ma naplnila skutočným optimizmom a nádejou do budúcnosti: „Členovia výboru americkej snemovne reprezentantov pre spravodajské služby chcú od prevádzkovateľa sociálnej siete Facebook urýchlenú reakciu namierenú proti šíreniu dezinformácií a proruskej propagandy na Slovensku.“

„Chápete o čo ide?“ pýta sa Anna Belousovová. Títo americkí senátori, členovia výboru pre tajné služby museli mať nejaký veľmi vážny dôvod, keď bubnujú na poplach, aby FB zabránil šíreniu proruskej propagandy na našom malom Slovensku, konštatuje.

„Oni totiž nazývajú proruskou propagandou všetko, čo nie je v duchu ich ideológie a záujmov. A keďže o rok budú prezidentské voľby, majú svoje prieskumy, ako to vyzerá s náladami a názormi obyvateľstva.

Z tých prieskumov jasne vyplýva, že vymývanie mozgov nemalo u nás želané výsledky. Práve naopak! Myslím si, že riadne pohoreli so svojou chorou propagandou. A to ich štve až natoľko, že chcú robiť ďalšie obmedzenia na FB,“ myslí si.

„Ušetríte si robotu, vážení americkí senátori. Facebook za to nemôže. Jednoducho naši ľudia nestratili zdravý rozum. A to je dobrá správa pre Slovensko. Stojí za to zabojovať,“ uzatvára s optimizmom svoj status Anna Belousovová.

Zdroj: FB

By Archa21