Skupina intelektuálov poslala Bidenovi otvorený list s jasným posolstvom: zbrojenie Ukrajiny a predlžovanie vojnového konfliktu sa nedeje v ich mene. Odmietajú predlžovanie vojny pumpovaním zbraní a financií. Kyjev však zrejme postupuje podľa pokynov Pentagonu a Bieleho domu, pretože aktuálne Zelenský, aj minister obrany vyhlásili, že menia stratégiu na dlhotrvajúci konflikt „až do konečného víťazstva“… vďaka západným ťažkým a sofistikovaným zbraniam. Kvôli ich obsluhe sa už cvičí v zahraničí 1500 ukrajinských vojakov… Takže máme u na lopate, kto riadi v skutočnosti procesy, kto je zodpovedný za ďalšie zdražovanie primárne energií a sekundárne všetkého.

Národná banka Slovenska práve dnes vydala odhad, že cena elektriny porastie dohľadnej dobe o 60% + spotrebiteľské ceny a CENA PLYNU – teraz si držte klobúky – narastie v januári 2023 o neuveriteľných 120 % !!! (Tí si isto budú mädliť ruky v Arkansase, že blbí Európania kupujú ich predražený a ekológiu zaťažujúci LNG frakovací plyn… hlavné bude, že sa politicky zbavíme „zlého RU plynu“).

Normálni ľudia vidia skutočné príčiny, nie tie propagandistické floskuly opakujúce sa ako pokazené CD-čko v mainstreame.

Odporúčam prečítať si aj dôvody a argumenty signatárov otvoreného listu Bidenovi, o ktorého schopnosti zastávať úrad prezidenta pochybuje 38 kongresmanov, ktorí sa nedávno podpísali pod výzvu, aby absolvoval kognitívny test (ktorému sa mimochodom bez problémov podrobil D. Trump).

Ale slniečkárom stačí „správny názor“, ostatné sú zbytočnosti v duchu vyjadrení hlavnej úradnej cenzorky U.S. „ministerstva pravdy“ o slobode slova – že je to len „rozprávkový prach“…

Je smutné, že v USA sa nájdu osobnosti proti vojne a kŕmeniu vojny vyzbrojovaním, kým na Slovensku tu máme vládnych tajtrlíkov, novinárov a ďalších vojnových štváčov, ktorí oddane a slepo visia na šnúrke od Bidenových nohavíc, o ktorých si ten pán nie je istý, či ich má zapnuté, alebo či si ich ráno vôbec obliekol… Hlavne, že vie, koľko miliárd musí poslať na Ukrajinu, aby dokázala viesť americkú vojnu na svojom území s úhlavným nepriateľom neoconov…

Viac o iniciatíve v článku na SK správy: tu.

Autor: Rafael Rafaj

By Archa21