Vládny blok Viktora Orbána Fidesz-KDNP, ktorý je pri moci od roku 2010, dosiahol v nedeľňajších voľbách jasné víťazstvo a podľa doterajších výsledkov smeruje opäť k dvojtretinovej väčšine v parlamente.

„Dosiahli sme obrovské víťazstvo. Ešte aj z Mesiaca ho vidieť, ale z Bruselu určite,“ povedal Orbán podľa pred stovkami priaznivcov, ktorí sa zhromaždili pred volebnou centrálou Fideszu.

Orbán vo víťaznom prejave po voľbách označil Zelenského za oponenta 

Maďarský premiér vo svojom prejave vyslal odkaz nielen Európskej únii, ale aj ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému.

„Toto víťazstvo si budeme pamätať do konca života, pretože sme museli bojovať proti obrovskému množstvu protivníkov: miestnej ľavici, medzinárodnej ľavici všade okolo, byrokratom z Bruselu, všetkým peniazom a inštitúciám Sorosovho impéria, medzinárodným mainstreamovým médiám a ukrajinskému prezidentovi. Nikdy sme nemali toľko oponentov naraz,“ vyhlásil Orbán pred stúpencami v Budapešti.

Orbán odporučil Sorosovi, aby prestal investovať do maďarskej ľavice, pretože „to je najhoršia investícia“.

„Tieto peniaze berú už 12 rokov. Naša strana bránila mier a bezpečnosť v krajine. Chránili sme naše deti a naše rodiny,“ povedal na adresu Sorosa.

Orbán po volebnom víťazstve začne svoj pracovný týždeň rokovaním vlády 

Premiér konštatoval, že dostal už piatu šancu viesť Maďarsko a zdôraznil, že jeho krajina sa nechce viazať k žiadnej „ríši“, lebo Maďari majú radi slobodu. „Víťazstvo Fideszu je nádejou pre európskych patriotov. Láska k vlasti je totiž budúcnosťou,“ povedal Orbán.

Fidesz-KDNP, ktorý je pri moci od roku 2010, dosiahol v nedeľňajších voľbách jasné víťazstvo a podľa doterajších výsledkov smeruje opäť k dvojtretinovej väčšine v parlamente.

Putin zablahoželal Orbánovi k volebnému výsledku 

Ruský prezident Vladimir Putin zablahoželal v pondelok maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi k víťazstvu vládneho bloku strán Fidesz-KDNP v nedeľňajších parlamentných voľbách. Šéf Kremľa zároveň vyjadril nádej, že Orbán bude pokračovať v budovaní vzájomných vzťahov. 

Zdroj

By Archa21