Vážená pani prezidentka,

nerád by som Vás rušil pri Vašich telefonátoch s Volodymyrom Zelenským, ale dovoľte, aby som Vám položil niekoľko jednoduchých otázok:

1. Naozaj Vám nevadí, pani prezidentka, že ambulantní lekári kvôli neschopnosti štátu budú od 1. apríla poskytovať pacientom iba akútnu zdravotnú starostlivosť?

2. Naozaj Vám neprekáža, že vláda nevie nájsť 360 miliónov na zdravotnú starostlivosť pre občanov Slovenskej republiky, no minister Matovič hovorí o 1-2 miliardách, ktoré dáme na Ukrajincov?

3. Naozaj Vám neprekáža, že vláda likviduje opozičné médiá a neunúva sa ani vysvetliť im dôvody, pre ktoré ich vypína? Ste spokojná s tým, že vláda zavádza učebnicovú cenzúru?

4. Naozaj Vám neprekáža, že minister Naď šíri o opozičných médiách hoaxy, že sú platené z Ruska a nevie to nijako preukázať? Kvôli takýmto halucináciám ničí štát ľudské práva?

5. Naozaj Vám neprekáža, že seniori či mladé rodiny, ktoré sú nútené rátať každý cent, musia dnes v obchodoch platiť za maslo 3,5 eura? Vy nevidíte, aké dopady má rekordná vlna zdražovania na sociálnu situáciu Slovákov?

6. Nevadí Vám, že premiér Heger veselo oznamuje občanom, že nás možno Ruská federácia náhle odpojí od plynu? Vám naozaj neprekáža, že to môže ohroziť národnú bezpečnosť a ekonomické prežitie Slovenska?

7. Neprekáža Vám, že Vaše agresívne vyjadrenia o vyzbrojovaní Ukrajiny či odpájaní plynu zaťahujú Slovensko do vojny, ktorá sa odohráva medzi cudzími krajinami? Nevadí vám, že ohrozujete vlastných občanov? Že ohrozujete mier?

8. Neprekáža Vám, že premiér Heger oznamuje vyhostenie 35 ruských diplomatov ako kovboj na Divokom západe? Uvedomujete si, že takto neogabane sa nesprávajú ani náčelníci ľudožrútskych kmeňov?

9. Ste si vedomá toho, že ak ruská strana urobí recipročný krok, tak budeme musieť rýchlo doplniť na naše veľvyslanectvo v Moskve nejakých diplomatov, aby mali vôbec koho vyhosťovať?

10. To naozaj chcete, aby nášmu veľvyslancovi v Rusku neostal ani šofér?

11. Je v záujme Slovenskej republiky strieľať si do nohy kvôli tomu, aby sa premiér Heger mohol hrať na sekáča a vyliečil si komplex z toho, že nebol vo vláčiku do Kyjeva?

12. Považujete za normálne, aby minister Mikulec prihral 2,5 miliónový kšeft firme, ktorá je prepojená na premiéra Hegera? Je normálne, aby migračnú krízu riadila svadobná a eventová agentúra?

13. Nechcete vysvetliť, ako je možné, že v takejto ťažkej sociálnej situácii, v akej sa Slovensko nachádza, firma Vášho poradcu Palu dostala z verejných zdrojov státisíce eur? Toto je tá slušnosť, ktorou sa tak rada oháňate?

14. O ničom z toho som Vás nepočul hovoriť. Rozprávate dokola len o Ukrajine, NATO, Amerike a zbrojení, robíte si výletíky po zahraničí a kašlete na Slovákov.

15. Jediný Slovák, ktorého riešite, som ja – keďže som si Vás dovolil kritizovať, tak ste primäli štátnu moc, aby mi zakázala o Vás písať pravdu.

Vážená pani magisterka, môžete prosím občanom Slovenskej republiky vysvetliť, čo ste vôbec urobili pre Slovensko? Každý mesiac Vám cinkne takmer 15-tisíc a Vám sú Slováci úplne ukradnutí? Pripadá Vám to normálne?

S pozdravom,

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

Zdroj: L.Blaha

By Archa21