„Go, Canada, go! Premiér kanadskej provincie Ontário (40% obyvateľstva Kanady – cca 15 miliónov ľudí, cez 1 milión km2) oznámil, že zruší požiadavku na preukazovanie sa očkovacími pasmi,“ informuje MUDr. Juraj Mesík na sociálnej sieti.

Provincia Ontário je už viac než dva týždne epicentrom protestov proti opatreniam súvisiacim s koronavírusom.

„Ideme sa zbaviť pasov,“ povedal na tlačovej konferencii s tým, že drvivá väčšina ľudí je proti koronavírusu zaočkovaná a vrchol vlny vyvolanej koronavírusovým variantom omikron pominul.

Na zrušenie opatrení súvisiacich s pandémiou koronavírusu vyzývajú demonštranti, ktorí blokujú kanadskú metropolu Ottawa v provincii Ontário, už vyše dvoch týždňov.

Polícia v nedeľu rozohnala protestujúcich, ktorí blokovali most Ambassador Bridge medzi Kanadou a americkým mestom Detroit – kľúčovú obchodnú spojnicu. Demonštranti však naďalej blokovali hraničné priechody v Alberte a Manitobe nákladnými autami a poľnohospodárskymi zariadeniami.

Podľa kanadskej verejnoprávnej televízie CBC je premiér Justin Trudeau pripravený použiť zákon o mimoriadnych situáciách, aby dal vláde dodatočné právomoci v prípade národnej krízy.

Uvoľňovanie zdravotníckych opatrení v Ontáriu sa začne vo štvrtok 17. februára odstránením „všetkých kapacitných obmedzení okrem športových podujatí, koncertov a divadiel, ktoré budú obmedzené na 50 percent, niektoré podujatia s vysokým rizikom budú tiež obmedzené na 25 percent“, spresnil Ford. Samotný očkovací pas bude zrušený 1. marca, píše agentúra AFP.“

Potiaľ citát. Európa bude nasledovať – a potom zostane už „len“ presadiť spravodlivosť za spáchané zločiny proti ľudskosti a ekonomické zruinovanie a vytunelovanie štátu.

Dosiahnuť ju bude ťažšie, ale ak občania Slovenska vzdajú zápas za spravodlivosť – hrubé čiary za zločinmi minulosti sú nám žiaľ vlastné – skôr či neskôr sa niečo podobné znovu zopakuje.

MUDr. Juraj Mesík

Zdroj

By Archa21