Na portáli peticie.com sa objavila Petícia_za_demoláciu_pamätníka Slavín, ktorá mnohých hrdých Slovákov, vážiacich si sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na Slovensku, pobúrila. Pravdepodobne ide o vtip, ktorý však nie je veľmi vydarený.

Inicioval ju Július Hlísta, ktorý ako sám píše, je „externým poradcom US embassy BA, povereným komunikáciou za Veľvyslanectvo spojených štátov amerických s Európskou úniou, je zástupcom Vlády SR pre poskytovanie pomoci Ukrajine, dobrovoľníkom Open Society Foundation a členom politickej strany Liberálna strana Melešovci“. Navrhuje, aby sa na mieste pamätníka postavil amfiteáter, ktorý Bratislava nemá, možno i „komplex pozostávajúci z aqauparku a wellness.“ Prinášame plné znenie petície, ktorá mám momentálne 35 podpisov.

Petícia za demoláciu pamätníka Slavín (Bratislava)

Toto je petícia uvedomelých občanov Slovenska, ktorí sú proti zastaralému pomníku na Slavíne v Bratislave, ktorý proruskí politici, ako aj pomýlení občania z komunity Proputinovských dezolátov, zneužívajú na svoje ciele a oslavu zločineckého komunistického režimu.

Namiesto sovietského pamätníka navrhujeme vybudovať miesto, ktoré bude mať väčší prínos pre kultúru, obyvateľov, ako aj pre samotné mesto Bratislava v podobe prísunu finančných prostriedkov na jej rozvoj. Hlavný cielom je vytvorenie nového miesta oddychu, kultúry a zábavy, ktoré bude zamerané na prehlbovanie vzťahov s USA ako krajinou, ktorá je symbolom demokracie a slobody slova. Ďalej navrhujeme, aby pozostatky padlých vojakov boli premiestnené do Ruska.

– Na mieste by mohol byť postavený amfiteáter, ktorý Bratislava dlhšiu dobu nemá.

Rovnako v Bratislave chýba komplex pozostávajúci z aqauparku a wellness a preto by sme si vedeli predstaviť vybudovanie tohto komplexu priamo na Slavíne.

prof. Ing Julius Hlista MSc.

„Boh žehnaj Slovensku a USA“

fsdabrer.png

By Archa21