Koalícia včera hlasmi svojich 73 poslancov odhlasovala zákon, ktorým predĺžila zablokovanie Hlavných správ a ďalších webov, minimálne do 30. septembra.

Týmto spôsobom vládna moc naďalej predlžuje stav, keď je týmto politickým rozhodnutím znemožnená sloboda prejavu, ale hlavne je znemožnené dotknutým subjektom poznať dôvody blokovania a teda je im odopretá možnosť adekvátne sa brániť. „Podali sme správnu žalobu, ale nepoznáme dôvody blokovania. Hlavne správy stále nemajú žiadne rozhodnutie a nepoznajú dôvody blokovania,“ uvádzajú na Telegrame Hlavné správy.

Blokovanie Hlavných správ a ostatných webov je politické a jeho cieľom je znemožniť kritiku vlády a jej rozhodnutí. Predĺženie ich blokovania pravdepodobne súvisí aj s blížiacimi sa jesennými voľbami a strany vládnej koalície sa tak snažia získať výhodu vo volebnom zápase.

Správanie vlády, ktorá vypína voči nej kritické weby, na podnikateľov, ktorí ju kritizujú (Soták Klub 500) pošle NAKA, opozičným poslancom zariadi vypnutie Facebooku, je neakceptovateľné a každý slušný človek sa musí voči týmto totalitným praktikám ohradiť.

Ako hlasovali poslanci si môžete pozrieť na tomto odkaze: www.nrsr.sk.

Zdroj: t.me/hlavnespravy

By Archa21