Poslanci koaličného hnutia OĽaNO Kristián Čekovský a Andrej Stančík podávajú na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na osoby vystupujúce na sociálnych sieťach ako Ľuboš Blaha, Štefan Harabin a Martin Jakubec. Ako informovali na brífingu, dôvodom je schvaľovanie ruskej agresie voči Ukrajine.

„Je očividné, že v tejto krajine operuje skupina ľudí, ktorí dlhodobo šíria ruskú propagandu a aj v čase vojny obhajujú kroky Vladimira Putina,“ povedal Čekovský s tým, že aktivity týchto osôb majú dosah na státisíce ľudí. „A práve to môže v čase vojny znamenať ohrozenie mieru a bezpečnostných záujmov SR,“ zdôraznil Čekovský.

Doplnil, že šírenie propagandy pomáha agresorovi zotrvať vo vojne a vraždiť nevinných ľudí. Poslanec Stančík dodal, že konanie predmentných osôb je neospravedlniteľné: „Demokracia sa musí brániť voči šíreniu lží, voči dezinformáciám a voči nepriateľskej propagande“.

Poslanci prišli podať trestné oznámenie, ale keďže generálna prokuratúra ma pre pandémiu obmedzené úradné hodiny, musia sa vrátiť v utorok ráno, aby ho doručili.

Ľuboš Blaha reagoval nasledovným statusom.

Nejakí tajtrlíci z OĽaNO vraj na mňa dali trestné oznámenie za to, že šírim ruskú propagandu. A vraj ak ma Maroš Žilinka nebude stíhať, tak to je jasný dôkaz toho, že aj on je ruský agent. Do popuku. To je skoro rovnako vtipné, ako keď dal Dostál trestné oznámenie na ruského prezidenta Vladimíra Putina. Odvtedy Putina nikto nevidel, trasie sa doma v obývačke od strachu z nášho Ondra.

Oni fakt nevidia, akí sú smiešni? Niekedy, keď sa chcem dobre zasmiať, rozmýšľam, či si pustiť Fantozziho alebo tlačovky koaličných politikov. Prepáčte, ale jedno múdre príslovie hovorí – orol muchy nechytá. Nevšímajme si ich. Bzučia – a nech.

Na mňa už liberálne mušky podali asi sto trestných oznámení, pretože sa nevedia zmieriť so slobodou slova a inými názormi. Už ma to ani nebaví komentovať – trochu kreativity, chlapci, veď zívam. Zase vyhrám – ako vždy.

Oháňajú sa demokraciou a ľudskými právami a v skutočnosti sa správajú ako učebnicoví fašisti. Nabudúce nech si pri týchto cirkusových predstaveniach aspoň dopredu skontrolujú, kedy má otvorené Generálna prokuratúra, lebo toto by nezbabrali ani Pat a Mat. Nevšímajme si esesáčikov z koalície, priatelia, našim cieľom musí byť mier. A pravda. Či sa im to páči alebo nie. Môžu nás zastrašovať, koľko chcú, už sme zvyknutí. Neuhneme ani o milimeter, napísal Ľuboš Blaha.

Zdroj

By Archa21