Najvyšší súd USA vo štvrtok 13. januára zablokoval opatrenie prezidenta Joea Bidena, na základe ktorého mali mať ľudia pracujúci vo firmách s viac ako 100 zamestnancami povinnosť dať sa zaočkovať dvoma dávkami vakcíny alebo podstupovať pravidelné týždenné testovanie a nosiť rúška. Konzervatívna väčšina šiestich sudcov Najvyššieho súdu USA rozhodla, že Bidenova administratíva prekročila svoje právomoci, čo sa týka spomenutého pravidla očkovania alebo testovania ľudí vo firmách, ktoré by sa dotklo vyše 80 miliónov Američanov. S týmto rozhodnutím nesúhlasili traja liberálni sudcovia.

Aj keď Najvyšší súd zároveň v pomere hlasov 5:4 povolil uplatnenie pravidla o povinnej vakcinácii pre zdravotníkov, tí si však budú môcť požiadať o výnimku zo zdravotných či náboženských dôvodov. Z rozhodnutia Najvyššieho súdu je ale sklamaný americký prezident a podvodník so synom plundrujúci ukrajinské plynové podniky Joe Biden, ktorý napriek tomu vyzval zamestnávateľov, aby „urobili správnu vec“. Síce už na základe rozhodnutie súdu nemôžu, ale to senilnému starcovi nevysvetlíte.

Takže podtrhnuté podčiarknuté, povinné očkovanie obyvateľstva bolo v USA definitívne stopnuté a desiatky miliónov Američanov si môžu vydýchnuť! Teror liberálnej vlády zastavil Najvyšší súd. Rovnako to dopadne aj v iných štátoch, kde ešte platí právo. Rakúska vláda tiež len naťahuje čas, vyhráža sa a zastrašuje obyvateľov, no nevie čo urobiť. Nemecko je na tom podobne. Úrady zavalili tisícky pripomienok a žalôb, ktoré tiež budú musieť riešiť súdy. Okrem toho, ak by aj prešlo, človek nemá na základe Ústavy a ľudskoprávnych dohovorov či Norimberského kódexu právnu povinnosť sa nasilu očkovať!

A ešte aj vakcínami, ktoré sú nefunkčné, nebezpečné, podmienene schválené atď. Z týchto a viacerých dôvodov nemôže povinné očkovanie prejsť ani na Slovensku, síce na to nie je ani politická vôľa a nález Ústavného súdu hovorí jasne, že ľudské práva možno obmedziť len zákonom a nie vyhláškou. Aj to za rešpektovania právnych predpisov vyššej právnej sily. Teda ak by aj náhodou nejakým spôsobom prešlo, človek nemá žiadnu právnu povinnosť sa očkovať, pretože v súčasnej podobe by to odporovalo najzákladnejším ľudskoprávnym dokumentom (ESĽP) a Ústave SR, viac som o tom písal: tu.

Treba teda len počkať, všetko sa začína pomaly kryštalizovať a prevaľovať. Len u nás sa naši vládni zapredanci zatiaľ bránia, zámerne nevnímajú svetové trendy a idú si svoje. Aha zabudol som, nakúpené dávky treba predsa domíňať a napichať do ľudí za každú cenu. Ak nie prídu nové režimy OP++, OP*-/ až pokiaľ ľudí neočkujeme k smrti. Ale ako sa vraví, na každú sviňu sa už voda varí. Treba len počkať a sledovať trendy, pretože to, čo sa dnes deje inde vo svete, príde už čoskoro aj k nám…

Martin Bago

By Archa21