Delegácia na čele s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou, ktorej súčasťou je i slovenský premiér Eduard Heger a šéf diplomacie EÚ Josep Borrell, dorazila na Ukrajinu. Predseda vlády o tom informoval na sociálnej sieti.

„S Ursulou von der Leyenovou som už pricestoval na Ukrajinu. Na stretnutie s prezidentom Volodymyrom Zelenským a predsedom vlády Denysom Šmyhalom prichádzam s konkrétnym návrhom pomoci pre Ukrajinu,“ napísal Heger na Facebooku.

Slovenský premiér priblížil, že konkrétny návrh pomoci sa má týkať získania perspektívy v súvislosti so vstupom Ukrajiny do Európskej únie, ako i možností prepravy obilnín do sveta, „keďže Ukrajina je jedným z najväčších exportérov a prístavy jej zablokovalo Rusko“. Heger plánuje i zvýšenie využívania slovenského centra humanitárnej pomoci.

Heger: Pomoc Ukrajine je strategická investícia

Poslanec Tomáš Taraba komentoval jeho vyjadrenia o Ukrajine. „Ak niekto pochyboval, že Heger kope na prvom mieste za Ukrajinu, včera musel vytriezvieť. Najnovšie ide budovať Ukrajinu za peniaze Slovákov. Pre Hegerovu vládu je míňanie peňazí Slovákov na Ukrajine „strategickou prioritou“. Panáčik nerieši, že lekári zo zúfalstva sú v štrajkovej pohotovosti, on má prioritu míňať peniaze v cudzom štáte. Kto dokonca s Hegerom nesúhlasí a tvrdí, že na prvom mieste má byť Slovensko, je populista,“ napísal.

Video:

Zdroj: FB Eduard Heger, Tomáš Taraba

By Archa21