Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár si myslí, že svoj sľub splnil. Avizoval, že pri Bratislave sa v súvislosti s projektom výstavby štátnych nájomných bytov plánuje výstavba satelitného mestečka s 20 000 bytmi. Ďalší investor je blízko k vydaniu stavebného povolenia na výstavbu bytov pri Nitre. 

„Spolu máme jednu miliardu eur u investorov pripravených to spustiť,“ uviedol. Celý proces od príchodu potenciálneho investora po odovzdanie prvých bytov podľa neho trvá niekoľko rokov, keď sa však systém rozbehne, funguje bez ohľadu na to, kto je práve vo vláde. „Prvé byty sa budú odovzdávať možno o dva roky,“ odhaduje Kollár.

Výčitky opozície, že byty sú zatiaľ iba na billbordoch, považuje za nekorektné, keďže zákon sa prijal len nedávno. Dodáva, že sľub spustiť projekt splnil, aj keď to trvalo dlhšie, ako by si želal. Na margo ostatných volebných sľubov hnutia skonštatoval, že im ostáva ešte exekučná amnestia. Chce tlačiť na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, aby pripravila potrebnú legislatívu.

TASR

By Archa21