Aktivisti proti „obrannej“ dohode medzi Slovenskom a USA sa tento týždeň dohodli na spájaní, aby občianska petícia za vyhlásenie referenda bola úspešná.

Občianske petičné výbory Za vyhlásenie referenda na zrušenie vojenskej zmluvy s USA, schválenej vládou SR 12. 1. 2022; Za vyhlásenie referenda o vytvorení právneho základu pre rozmiestnenie jadrových zbraní na území SR a petície „Za bezpečnosť Slovenska“ sa 7.2. stretli na spoločnom rokovaní. Účastníci avizovali, že budú pokračovať v rozhovoroch.

Petičné výbory listami aj elektronickou poštou vyzvali poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby 8. februára na mimoriadnej schôdzi hlasovali proti Dohode o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou USA. To sa ako vieme, nestalo. Výbory však pokračujú vo svojich aktivitách.

Petičné výbory:

Ing. Mgr. Miroslav Kollár, MPH, Občianska petícia za vyhlásenie referenda na zrušenie vojenskej zmluvy s  USA, schválenej vládou SR 12.1.2022, www.SOSpeticia.sk

Ing. Jozef Halagačka, Petícia za vypísanie referenda o vytvorení právneho základu pre rozmiestnenie jadrových zbraní na území Slovenskej republiky, archa21.sk/peticia

Ján Jelínek, Petícia Za bezpečnosť Slovenska, Európy a za mierové rokovania na planéte Zem
Redakciu informovala kancelária petičného výboru za referendum o zrušení DCA v Bratislave, www.peticie.com

Zdroj

By Archa21