Výrobca hračiek Mattel prichádza s novinkou. Vytvoril prvú transgender Barbie v histórii. Navrhnutá je podľa „svetoznámej herečky“, ktorá sa nevie dočkať, kedy si ju budú môcť ľudia kúpiť.

Bude stáť 40 dolárov. Navrhnutá je podľa „herečky“, ktorá hrala v oscarovej snímke Nájdená mladá žena či v seriáloch od spoločnosti Netflix Neskutočná Anna alebo Orange Is the New Black.

„Nemôžem sa dočkať, kedy fanúšikovia nájdu moju bábiku na regáloch a budú mať možnosť pridať si do svojej zbierky bábiku Barbie podľa vzoru transrodovej osoby,“ uviedla „herečka“ vo vyhlásení, ktoré získal portál Page Six. Informuje o tom DailyMail. Herečka si myslí, že ide o veľké víťazstvo LGBTQ komunity. Sama sa totiž v minulosti stretla u svojich rodičov s názorom, že sa nemôže hrať s bábikami pretože je chlapec. Nová Barbie by podľa nej mohla „pomôcť zničiť stereotypy“.

Tvorcovia Barbie poznamenali, že Laverne Cox je „ikona či dokonca priekopníčka a vyzdvihli jej dôležitý a významný vplyv v televízii, vo filme, v móde či taktiež pre LGBTQ + komunitu“. Laverne sa stala niekoľkonásobnou držiteľkou ceny Emmy a taktiež sa stala prvou transgender ženou, ktorá získala hlavnú úlohu v televíznom seriáli.

Zdroj: hashtag.sk, dailymail.co.uk

By Archa21