Ruský prezident Vladimir Putin varoval v stredu iné krajiny pred zasahovaním do situácie na Ukrajine, inak budú podľa neho čeliť rýchlej reakcii zo strany Ruska.

Putin počas príhovoru venovanému petrohradským zákonodarcom uviedol, že Moskva má už všetko pripravené na to, aby mohla reagovať v prípade, ak sa nejaká krajina bude chcieť „miešať“ do situácie na Ukrajine a vznikne tak pre Rusko hrozba strategického charakteru a reakcia Ruska bude blesková.

„Máme na to všetky prostriedky, a to také, akými sa nemôže v súčasnosti pochváliť nikto. Nebudeme sa vychvaľovať, no použijeme ich, ak to bude potrebné,“ vyhlásil Putin.

Prezident osobitne zdôraznil, že rozhodnutia o útokoch už boli prijaté – a v prípade priameho ohrozenia Ruskej federácie budú uskutočnené. Podľa politických expertov táto „správa“ smeruje predovšetkým do Spojených štátov, Veľkej Británie a Poľska.

„Všetky úlohy špeciálnej vojenskej operácie, ktorú vedieme na Donbase a na Ukrajine, odštartovanej 24. februára, budú bezpodmienečne splnené, aby bol zaručený mier a bezpečnosť obyvatelia Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, ruského Krymu v historickej perspektíve a celej našej krajiny,“ povedal.

Putin okrem toho pred petrohradskými zákonodarcami uviedol, že ruský rubeľ, bankový systém, dopravný sektor a celkovo ekonomika odolali sankciám, ktoré boli uvalené na Rusko, pričom prisľúbil odpoveď na snahu niektorých krajín izolovať Rusko.

TA3 TASR

By Archa21