Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka zverejnil na sociálnej sieti list, ktorý mu poslala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. “List“ hoden komunikácie vysokého ústavného činiteľa!

Dôstojná komunikácia

„Nieto dňa, aby sa mi „nevenovala“ pani podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky. Aj dňa 10. februára 2022 verejnosť informovala, že „píšem list generálnemu prokurátorovi.“ No, a následne mi bol, okrem iného, doručený tento doškrtaný “list,“ hoden komunikácie vysokého ústavného činiteľa,“ napísal generálny prokurátor na Facebooku.

Reakcia ministerky na seba nenechala dlho čakať. Remišová komentár napísala priamo pod Žilinkov príspevok:

„Vážený pán generálny prokurátor, z mojej kancelárie Vám bol okrem samotného listu odoslaný aj koncept s vyznačenými úpravami. Takéto nepríjemné veci sa skrátka niekedy môžu stať. Nič to však nemení na naliehavosti obsahu môjho listu. Prirovnávať inváziu z roku 1968 a následnú vyše 20-ročnú okupáciu našej krajiny sovietskymi vojskami k obrannej zmluve, ktorú Slovensko uzatvorilo s USA, považujem za politicky nepríčetné a nehorázne!“

Zdroj

By Archa21